reklama

Petržela se vrací. Po odchodu z Plzně posílí Slovácko, kde v lize jako mladík začínal

Milan Petržela vysvlékl plzeňský dres, bude hájit barvy Slovácka Milan Petržela vysvlékl plzeňský dres, bude hájit barvy Slovácka autor: Tomáš Liška
Bývalý reprezentační záložník Milan Petržela bude po odchodu z Viktorie Plzeň hrát za Slovácko. S moravským klubem, v jehož dresu v minulosti poprvé okusil nejvyšší soutěž, podepsal šestatřicetiletý fotbalista smlouvu na dva roky.

"Vracím se do známého prostředí. První ligové krůčky jsem udělal právě tady na Slovácku jako dvacetiletý mladík. Věřím, že zkušenosti, které jsem za ta léta nasbíral, teď Slovácku pomohou," citovaly Petrželu internetové stránky celku z Uherského Hradiště.

Petržela z Plzně odešel jako volný hráč. Na západě Čech působil od roku 2008, pouze v sezoně 2012/2013 nastupoval za Augsburg. Ve Viktorii patřil k výrazným postavám nejúspěšnějšího období klubu, se kterým získal čtyři tituly a byl u všech tří účastí v základní skupině Ligy mistrů.

Do Slovácka se Petržela vrátil po třinácti letech, během kterých si zahrál také za Spartu a Jablonec. V nejvyšší soutěži má na kontě 362 zápasů a 42 branek. V národním týmu odehrál 19 utkání a na mistrovství Evropy v roce 2012 byl u postupu do čtvrtfinále.

Senzační přestup! Slavia údajně ulovila hvězdného Stanciua, bývalého lídra Sparty Senzační přestup! Slavia údajně ulovila hvězdného Stanciua, bývalého lídra Sparty Čtěte zde
reklama