reklama

Glosa: Ztraceni v ráji, díl šestý. Pro Plzeň je Eden infernem, zlatý sen se rozplývá

Jan Kopic toho v zápase se Slavií moc nepředvedl Jan Kopic toho v zápase se Slavií moc nepředvedl autor: Tomáš Liška
Ne, do Edenu nejezdí plzeňští fotbalisté rádi. Se Slavií prohráli na jejím stadionu pošesté v řadě, a tuto neděli obzvlášť bolestivě: tentokrát zde přišli o reálnou naději na titul.

Plzeňské prokletí neoblíbeného stadionu se táhne od roku 2014. Viktorka zde prohrála šest posledních ligových utkání, ba co víc, na vršovické trávě je střelecky marná, hodně marná. Kovařík se v neděli trefil po 540 minutách palebné mizérie.

Ve stejném období červenobílí doma nasázeli Plzni branek hned šestnáct. Pět z toho v zápase z jara roku 2016, kdy červenomodří, v tu dobu už jistí šampioni, zápas tak trochu odflákli. A od vedení klubu následně slízli pokutu ve výši prémií za titul.

Limberského a spol. navíc v Praze nikdy nečeká bodrá atmosféra. Vztahy fanouškovských táborů jsou dlouhodobě vyhrocené a z tribun sálá vzájemná nenávist. Už je to za hranou, stěžoval si loni na podzim plzeňský kouč Pavel Vrba.

Pro zkušeného trenéra to byla pro nedělní duel těžká mise: udržet šanci na titul i po devadesátiminutové exkurzi peklem v Edenu. A na zápase to bylo znát. Plzeň bránila v hlubokém bloku, během první hodiny se stěží dostala k několika rohům.

Čekala na svou šanci. V 63. minutě se dočkala a byly hned dvě: nejdříve Kovařík ve skluzu trefil jen tyč, vzápětí Beauguel nedokázal usměrnit  přetažený centr.

Dost možná, že se o letošním titulu rozhodlo právě v tu chvíli.

Byla to totiž Slavia, kdo své šance využil. A náskok pěti bodů znamená, že červenobílí mohou slavit už ve středu, pokud porazí Jablonec a Západočeši nepřehrají Spartu. Reálná kombinace. 

Když nepomůže ani Straka

V Karviné už se prakticky mohou připravovat na barážové boje o zachování ligové příslušnosti. Wágner a spol. se sice bijí srdnatě, ale co naplat, když je rozhodčí řežou jako píšťalku.

V minulém kole padli na hřišti Opavy až zásluhou velmi sporné penalty v nastaveném čase, v sobotním souboji proti Příbrami se s Karvinou nemazlil zase rozhodčí Lerch. Už po minutě hry v poklidu přešel brutální faul Soldáta na Budínského, nevadilo mu ani to, že gólu zmíněného Soldáta předcházela ruka, kterou si nastřelil Kingue.

Těžko říct, čím se Karviná znelíbila vrchnosti, ale na nepřízeň mužů v černém evidentně nestačí ani motivační triky kouče Františka Straky.

Přišel, viděl… A zase odešel

V zápise utkání Olomouce se Zlínem stojí:

88. minuta Železník střídání

89. minuta Železník žlutá karta

90. minuta Železník žlutá (červená) karta

Pro Zlín dopadla série s Olomoucí nakonec dobře, ale útočník Fastavu Lukáš Železník na svůj sobotní "výkon" proti Olomouci asi jen tak nezapomene…

Slavii tleskal Kodeš i Fantomas. Tak se Pražané dostali přes Plzeň na dostřel titulu Slavii tleskal Kodeš i Fantomas. Tak se Pražané dostali přes Plzeň na dostřel titulu Prohlédněte zde
reklama