Rozhodčí upřeli Slovácku regulérní gól. Havlík v ofsajdu nestál

2. 9. 2019 21:23
Fotbalistům Slovácka byl upřen v sobotním utkání osmého kola první ligy proti Mladé Boleslavi regulérní gól. Podle komise rozhodčích ve 47. minutě asistent Miloš Vitner chybně signalizoval ofsajd při gólové střele Marka Havlíka z 20 metrů kvůli tomu, že Ondřej Šašinka v údajně v postavení mimo hru bránil ve výhledu brankáři Janu Šedovi. Na utkání nebyl videorozhodčí, který by sporný moment mohl objasnit.
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: Milan Kammermayer

Slovácko vedlo od 31. minuty, ale v nastavení o výhru přišlo, když na konečných 1:1 vyrovnal Jiří Klíma. Domácí proti gólu protestovali, protože Klíma podle nich zahrál rukou, ale branka platila. Komise rozhodčích dnes vytknula hlavnímu sudímu Ondřeji Cieslarovi, že za protesty a vstup na hřiště po zápase neudělil červenou kartu trenérovi Slovácka Martinu Svědíkovi.

Prvním vyloučeným koučem v české nejvyšší soutěži se tak stal o den později teplický Stanislav Hejkal v utkání s Karvinou (0:0).

V utkání Opava - Slavia (1:1) chyboval podle komise rozhodčích sudí Ondřej Berka, když v 11. minutě nenařídil přímý volný kop pro hosty a nevyloučil domácího Jaroslava Svozila za zmaření zjevné brankové možnosti. Opavskému stoperovi dal za faul na Júsufa Hilála červenou kartu až dodatečně po konzultaci s videorozhodčím.