reklama

Razítko na otřesný výkon sudího. Gól Sparty neměl platit, Teplicím upřel i penaltu

Martin Frýdek byl v Teplicích aktérem dvou situací, v nichž rozhodčí pomohl Spartě Martin Frýdek byl v Teplicích aktérem dvou situací, v nichž rozhodčí pomohl Spartě autor: Milan Kammermayer
Že sudí Jan Machálek totálně zpackal utkání fotbalové ligy v Teplicích, potvrdila i komise rozhodčích. Arbitr při remíze 1:1 výrazně pomohl především Spartě.

Machálek měl v 52. minutě nedělního souboje za stavu 0:0 odpískat pokutový kop za ruku sparťana Adama Hložka. Gól Letenských na 1:0 v 68. minutě zase neměl platit kvůli faulu Martina Frýdka na domácího brankáře Tomáše Grigara.

Rozhodčí ovlivňují regulérnost soutěže, zlobí se Sparta. Po asociaci žádá nápravu Rozhodčí ovlivňují regulérnost soutěže, zlobí se Sparta. Po asociaci žádá nápravu Čtěte zde

Machálek navíc v obou případech sdělil videorozhodčímu, že neviděl porušení pravidel, proto VAR nijak nezasáhl. A to ještě v závěru neodpískal Machálek penaltu ani za zákrok na Jakuba Řezníčka, jehož evidentně držel znovu Frýdek…

Na druhé straně měl v 72. minutě rozhodčí podle pravidel teplickému Pavlu Čmovšovi udělit druhou žlutou kartu za bezohledný zákrok na Srdjana Plavšiče.

Podle komise rozhodčích se neprokázalo, že by sudí Jiří Houdek řídil sobotní ligový zápas Olomouc - České Budějovice (1:3) opilý, jak poukazovali někteří domácí fanoušci. Komise konstatovala "nedostatečnou fyzickou přípravu rozhodčího na utkání, pohyb a poziční postavení při řízení utkání, zejména v prvním poločase".

V sobotním druholigovém zápase mezi Vyšehradem a Jihlavou (1:1) rozhodčí Petr Hocek ve 47. minutě nesprávně nařídil penaltu pro domácí. Ředitel Vysočiny Jan Staněk po zápase na twitteru napsal, že Jihlava byla okatě poškozena. Ostře zkritizoval sudího Hocka, komisi rozhodčích i jejího šéfa Jozefa Chovance a funkcionáře Vyšehradu Romana Rogoze.

"Jedete na Vyšehrad a říkáte si, že po květnové baráži nebudou mít rozhodčí odvahu vás okatě znova seknout. No, a stane se, po zápase odchází spokojeně pan Chovanec za doprovodu pana Rogoze ze stadionu, mise splněna," uvedl Staněk na sociální síti.

"Je ostuda, že pan Chovanec kdy nosil dres naší reprezentace. Majitel Vyšehradu podporuje ovlivňování zápasů, pokud zaměstnává pana Rogoze. Komise rozhodčích jsou tupé ovce," dodal.

reklama