reklama

Rozhodnuto: Haškova výpověď nebyla oprávněná, Spartě má zaplatit téměř 22 milionů

Martin Hašek mladší Martin Hašek mladší autor: Milan Kammermayer
Martin Hašek mladší, který v zimě jednostranně vypověděl smlouvu Spartě, má za tento krok zaplatit klubu pokutu 800 000 eur, tedy v přepočtu kolem 22 milionů korun. Sbor rozhodců FAČR své rozhodnutí doručil oběma stranám v pátek, Jak Hašek, tak Sparta se mohou proti verdiktu odvolat.

Sparta o verdiktu rozhodců informovala na svém oficiálním webu a doručení rozhodnutí už potvrdil i sám Hašek. 

Otevřená zpověď Haška juniora o válce se Spartou: A nakonec se rozhodli mě zničit Otevřená zpověď Haška juniora o válce se Spartou: A nakonec se rozhodli mě zničit Čtěte zde

"Vedení ACS dokument v následujících dnech důkladně prostuduje, nicméně po prvním nahlédnutí je podstatné, že Sbor rozhodců FAČR potvrdil právní výklad ACS, že hráč jednostrannou výpovědí porušil smluvní podmínky mezi ním a klubem," píše se v prohlášení klubu. 

"Rozhodnutí mi přišlo, v pátek odpoledne mám schůzku se svou právničkou (Markétou Haindlovou, pozn. redakce). Jak už jsme avizovali, je to teprve začátek a budeme bojovat dál," uvedl Hašek pro Aktuálně.cz. 

Spor Haška se Spartou se táhne od konce ledna, kdy fotbalista odmítl odcestovat na soustředění do Španělska. O bývalého hráče Bohemians 1905 se v té době ucházelo Maccabi Haifa, na jehož nabídku Sparta posléze přistoupila. Hašek však poté odmítl podepsat smlouvu, na které se s izraelským klubem domluvil.

Od té doby trénoval s rezervním týmem, ale po čase dal podle klubového webu Spartě ultimátum, aby byl vrácen do áčka. Vedení klubu ho vyzvalo, aby v B-týmu nadále plnil uložené úkoly. Po další písemné komunikaci se Hašek 12. března nedostavil na trénink B-mužstva a podal výpověď. Sparta se proti takovému jednání ohradila s tím, že hráč se tím vystavil možným vysokým sankcím.

Sparta dále reagovala několika pokutami pro hráče a u FAČR výpověď napadla jako neopodstatněnou. Sbor tří rozhodců jí nyní dal za pravdu, i když požadované odstupné snížil z 55 milionů korun na dvaadvacet. 

Výpověď nebyla oprávněná, Plzeň a Bucha mají Slavii zaplatit téměř deset milionů Výpověď nebyla oprávněná, Plzeň a Bucha mají Slavii zaplatit téměř deset milionů Čtěte zde

Hašek uspěl alespoň v jednom z dílčích sporů, neboť arbitři uznali jednu z klubových pokut jako přehnaně vysokou, a Sparta tak musí Haškovi vrátit 150 000 korun. Naopak nárok na bezmála šest milionů, které Hašek od Sparty požadoval za to, že mu neumožnila trénovat s A týmem, soudci zamítli. 

Jedná se už o druhý podobný verdikt, který letos sbor rozhodců vynesl. V květnu arbitři uložili Pavlovi Buchovi, že za neoprávněný odchod do Viktorie Plzeň musí zaplatit Slavii deset milionů korun. 

Fotbalová republika, díl pátý: Rváčov Sport |  08:41
reklama