reklama

Hoftych dostal další vysokou pokutu za roušku. Nerozumím tomu, diví se kouč Liberce

Pavel Hoftych Pavel Hoftych autor: Reuters
Liberecký trenér Pavel Hoftych zaplatí 20 tisíc korun za nedostatečné zakrytí nosu a úst při televizním rozhovoru po duelu 16. kola fotbalové Fortuna:Ligy v Brně. Rozhodla o tom disciplinární komise FAČR

Kouč za porušení protokolu proti šíření nemoci covid-19 dostal finanční trest už v lednu. Hoftychovi, kterému podle klubového webu při interview šátek sklouzl pod ústa, striktní vynucování nošení roušek venku nepřijde nutné ani logické.

Slavii se nedá čelit, je silnější. Žádná procenta z přestupů nemám, směje se Hoftych Slavii se nedá čelit, je silnější. Žádná procenta z přestupů nemám, směje se Hoftych Čtěte zde

"Nerozumím ani tomu, proč mimo dny zápasů roušku při rozhovorech do médií nosit nemusím a po zápase za to mám dostávat vysoké pokuty," divil se Hoftych. "Doufám, že to konečně někomu dojde a protokol se co nejdříve změní. Na příští zápasy už ale budu připravený," prohlásil liberecký trenér.

Disciplinárka potrestala i hráče Slovanu Jhona Mosqueru, za fyzické napadení soupeře po svém vyloučení v dohrávce 9. kola první ligy v Ostravě si nezahraje tři soutěžní utkání. 

Mosquera dostal během čtvrté minuty nastavení dvě žluté karty. Nejprve fauloval Jiřího Fleišmana, potom hlavou srazil Nemanju Kuzmanoviče a při hromadné strkanici ještě udeřil pěstí Filipa Kaloče. Právě kvůli tělesnému napadení dostal liberecký hráč k automatickému jednozápasovému trestu za vyloučení stopku na další dvě utkání.

"Disciplinární komise trestala především prohřešek hráče po udělení druhé žluté karty, který byl popsán v zápise rozhodčího i zprávě delegáta utkání, a k předchozímu disciplinárnímu přečinu přihlédla jako k přitěžující okolnosti," uvedl předseda disciplinárky Richard Baček.

Kokeš? Bavili jsme se o pivu, trvá na svém Vaněk. Vydělané peníze mu zachránil otec Kokeš? Bavili jsme se o pivu, trvá na svém Vaněk. Vydělané peníze mu zachránil otec Čtěte zde

Baník za rasistické urážky kolumbijského záložníka tmavé pleti, kterých se dopustil již identifikovaný muž na stadionu, zaplatí pokutu 60 tisíc korun.

Ostravský klub dostal nižší pokutu za rasismus proto, že rychle odhalil totožnost člověka, který Mosqueru při odchodu ze hřiště po červené kartě urážel, a zakázal mu na dva roky vstup na stadion. Přímo fanouška nebylo možné potrestat, protože není členem FAČR.

Šestačtyřicetiletý muž se omluvil v prohlášení na webu Baníku i telefonicky Mosquerovi. Policie ho obvinila z hanobení národa, rasy, etnické nebo jiné skupiny osob a také z přečinu výtržnictví. Ve vězení může strávit až dva roky.

"Disciplinární komise současně přihlédla, v porovnání s podobnými případy z minulosti, k příkladnému postupu Baníku po samotném zápase, kdy došlo k odsouzení takového chování, rychlé identifikaci příslušné osoby a jejímu potrestání vlastními kroky ze strany klubu, mj. zákazem vstupu na stadion na dobu následujících dvou let," řekl Baček.

"Dojeď, dojeď, dojeď!" Takhle vypadal první trénink Sparty pod Vrbou. Kouč i chválil "Dojeď, dojeď, dojeď!" Takhle vypadal první trénink Sparty pod Vrbou. Kouč i chválil Čtěte zde
reklama