reklama

Holoubek po Karviné: Humor mě při skládání sestavy opouští, na Southamtpon přibydou Dočkal a Mazuch

David Holoubek David Holoubek autor: Milan Kammermayer
Sparťanský trenér David Holoubek do nedělního vítězného utkání proti Karviné nasadil do základní sestavy osmnáctiletého Filipa Havelku, který se postavil vedle Lukáš Marečka do středu zálohy. "V tuto chvíli to mají složité hráči i trenéři," přiznal po zápase Holoubek, který nemohl vedle zraněných do zápasu nasadit ani vykartovaného Bořka Dočkala.

Praha - Fotbalová Sparta zvítězila v dohrávce 14. kola nad Karvinou a stáhla manko na vedoucí Plzeň na 7 bodů. Vysoké vítězství 3:0 se ale nerodilo snadno, neboť z týmu trenéra Davida Holoubka zbylo na konci podzimu už jen torzo.

Holoubek prozkoušel další mladíky a Sparta v poklidu porazila Karvinou Holoubek prozkoušel další mladíky a Sparta v poklidu porazila Karvinou Čtěte zde

"Vítězství je samozřejmě vzhledem k zaváhání Plzně důležité, ale do konce podzimu nás čekají ještě složitější zápasy," upozornil Holoubek, že Sparta bude ještě v Evropské lize bojovat o postup.

Havelka ve středu pole nezklamal

Proti Slezanům tak od začátku nastoupil osmnáctiletý záložník Filip Havelka, který společně s Lukášem Marečkem působil ve středu hřiště. A v průběhu druhé půle se do hry podívali ještě podívali další tři hráči ze sparťanské devatenáctky. 

"Havelka vstoupil do zápasu trochu nervózně, ale později se rozehrál a ukázal, že je třeba s ním do budoucna počítat. V závěru mě trochu zklamal, když špatně vyřešil nadějný protiútok, který zabrzdil špatnou přihrávkou," hodnotil debutanta kouč Holoubek.

Dočkal si už na podzim v lize nezahraje. Za udeření Breiteho dostal stop na tři zápasy Dočkal si už na podzim v lize nezahraje. Za udeření Breiteho dostal stop na tři zápasy Čtěte zde

"Humor při skládání základní jedenáctky mi ubývá. A to mi ještě v 10 dopoledne volal lékař, že je Lukáš Mareček na infuzi, protože je mu zle a celou noc nespal," prozradil Holoubek, že mohl mít se sestavou ještě větší starosti. "Momentálně je naše jediná cesta stavět hráče z devatenáctky," dodal Holoubek.

Dočkal může hrát alespoň Evropskou ligu

Pro čtvrteční domácí zápas Evropské ligy proti Southamptonu budou vedle všech fotbalistů, kteří nastoupili dnes ještě připraveni Bořek Dočkal a Ondřej Mazuch. Reprezentační záložník si odpykává třízápasový distanc za úder loktem libereckého Radima Breiteho a stoper Mazuch stál také kvůli kartám.

Slavia má titul, korunu střelců si rozdělí Škoda s Lafatou. Projděte si statistiky i výsledky ligy Slavia má titul, korunu střelců si rozdělí Škoda s Lafatou. Projděte si statistiky i výsledky ligy Prohlédněte zde

Ale už pro příští týden by se měl sparťanský kádr rozrůst o dva navrátilce z marodky. "Už teď můžu říct, že by měli být připraveni Michal Sáček a Aleš Čermák. Jenže jim bude chybět herní vytížení, takže nemůžeme čekat vysokou sportovní formu, ale alespoň se nám zvětší kádr," prozradil Holoubek, že do konce podzimu se někteří fotbalisté stihnou vrátit.

Holoubkovi končí vyjímka

Slovo přišlo i na gesto fair play stopera Jihlavy Antonína Rosy, který proti Zlínu přiznal teč a tedy i branku soupeře. "Myslím, že podobná fair play gesta jsou jedinou cestou trochu vyléčit český fotbal. Stejnou cestou by měli jít všichni hráči, trenéři i fanoušci," postavil se za podobné projevy fair play Holoubek.

V pátek Holoubkovi končí výjimka, se kterou může trénovat prvoligový klub bez licence. "V tuhle chvíli musí tým převzít někdo jiný, ale nepředpokládám, že se něco změní z hlediska trénování během zápasů nebo vedení tréninků," uzavřel Holoubek

reklama