reklama

Hradec Králové má smlouvu pro zájemce o vstup do fotbalu

Hradecký stadion. Hradecký stadion. autor: ČTK
Nový podílník by do hradeckého fotbalu měl přinést minimálně 20 milionů korun ročně. Loňská jednání města s potenciálními partnery zkrachovala.

Hradec Králové - Zastupitelé Hradce Králové dnes schválili smlouvu pro případné strategické partnery městského druholigového klubu FC Hradec Králové.

Smlouva stanovuje i finanční podmínky pro vstup strategického partnera a podíl města na financování klubu. Město nabízí zájemcům odkup 50 procent klubu a žádá od nich příspěvek 20 milionů korun ročně. Smlouva vychází z akcionářského a finančního modelu extraligového hokejového klubu Mountfield HK, v němž po 50 procentech akcií drží Hradec Králové a společnost Mountfield.

Loni na jaře město jednalo s několika zájemci o vstup do fotbalu, ale jednání nakonec skončila bez výsledku. Nejdál se dostala jednání s bývalým fotbalovým reprezentantem Ivo Ulichem a skupinou na něj napojených tří podnikatelů. Zastupitelé ale jejich vstup do klubu loni v červnu odmítli. Podnikateli navržená smlouva byla podle nich pro město nevýhodná.

"Předchozí výběr strategického partnera do fotbalového klubu dával mnoho možností a variant spolupráce, ale jejich posouzení a hodnocení bylo v rámci diskuse zastupitelů velmi komplikované," uvedl náměstek primátora Jindřich Vedlich. Město proto nyní zvolilo opačný postup, kdy si předem stanovilo základní pravidla a podmínky.

Zastupitelé dnes schválili univerzální smlouvu, která bude nabízena jednotlivým zájemcům o majetkový vstup do FC Hradec Králové.

Bohemians 1905 v přípravě deklasovali Trenčín 5:1, Opava prohrála Bohemians 1905 v přípravě deklasovali Trenčín 5:1, Opava prohrála Čtěte zde

"Smlouva předpokládá odkup 50 procent akcií klubu a každoroční dotaci strategického partnera na financování činnosti klubu ve výši 20 milionů korun," řekl Vedlich. Město se smlouvou zavazuje dotovat činnost A týmu částkou 13,9 milionu korun, dalších 18,5 milionu přispěje na mládežnické kategorie a dokrytí ztráty z provozování fotbalových stadionů.

Zastupitel a fotbalový trenér Ladislav Škorpil se k nalezení strategického partnera pro fotbal dnes vyjádřil skepticky. "Strategický partner nám může spadnout jen z nebe. Teď čekáme, jestli spadne. A chceme být připraveni, až spadne," řekl.

reklama