Hrajeme o titul, usmíval se po páté výhře Slavie v řadě střelec Barák

Marek Janoš Marek Janoš
19. 10. 2016 20:47
Antonín Barák byl klíčovým mužem dohrávky prvního kola fotbalové ligy mezi Brnem a Slavií. Záložník sešívaných nejdřív otevřel skóre zápasu a krátce po pauze rozhodl druhou brankou v zápase o výhře Slavie 4:1. „Hrajeme o titul,“ řekl po zápase, i když později svá slova zmírnil. „Je to samozřejmě silné prohlášení, ve hře je hodně týmů,“ řekl. „Ale formu máme,“ culil se.
Antonín Barák
Antonín Barák | Foto: Lukáš Caha

Co rozhodlo zápas?

Nejdůležitější bylo, že jsem z našeho týmu cítil, že si za vítězstvím jdeme. Chtěli jsme vyhrát, dařilo se nám. Jeden druhému jsme věřili, což byl pro nás základ úspěchu.

Po poločase byl výsledek 1:1, druhý jste jednoznačně vyhráli. Čím to bylo?

Dá se říct, že oba poločasy byly podobné. V prvním se nám nepodařilo proměňovat šance a ke konci jsme dostali gól. Hráli jsme oba skoro stejně.

Věděli jste před zápasem o tom, že Brno doma více než rok neprohrálo?

My jsme sem jeli s tím, že prostě chceme vyhrát. Každý zápas se nějak vyvíjí a nám to dnes herně hodně sedlo. Brno si moc nevěřilo na míči a nám vycházelo hodně věcí. Vypadalo to suverénně, ale každý zápas je těžký. Zlomilo se to až ve druhé půli.

Přišlo vám zpětně vhod, že se zápas odložil na začátku sezóny?

Je to možné, že to pro nás bylo lepší. My to neovlivníme, asi to tak mělo být.

Vstřelil jste dvě branky, myslel jste na hattrick?

Ano, mohl jsem dát hattrick, ale v zápase jsem na to nemyslel. Snažil jsem se co nejvíce dostávat do šancí a pomoct týmu. To je moje úloha na hřišti. Dnes se mi to povedlo, takže jsem relativně spokojený. I když to samozřejmě mohlo být lepší.

Se Zlínem se teď dělíte o třetí příčku…

Zatím to nic neznamená. Všechno se ukáže až na konci sezóny. Důležité bude i to, jak to zvládneme v hlavách. Slavie dlouho o horní příčky nehrála, ale máme dost zkušených hráčů. I my mladí se o to chceme rvát. Chceme hrát nahoře, věřím, že tak budeme hrát dál.

Vyhráli jste pátý zápas v řadě. Jak to, že se vám tak daří?

V týmu to klape. Stabilizovala se sestava, mění se jen jeden post. Jsme sehraní a funguje nám to dobře.

Hrajete o titul?

Určitě. Já sám bych si to hrozně přál, i když samozřejmě to jsou silné slova. O titul hraje pět šest týmů, ale proč se toho bát? Proč to nezkusit? Máme formu a věřím, že když ji udržíme, tak máme šanci o titul hrát.

Proti Slovácku budete velcí favoriti. Je to svazující?

Musíme do toho jít pořád stejně a nemít v hlavě to, že se přiblížíme vršku. Od první minuty chceme na Slovácko vlétnout a vyhrát.