reklama

Hráli jsme kostrbatě, pískot fanoušků nás ale mrzí, říká sparťanský střelec Kadlec

Václav Kadlec Václav Kadlec autor: Milan Kammermayer
Václav Kadlec se do základní sestavy pražské Sparty dostal po delší odmlce zaviněné zraněním stehenního svalu. Ihned po návratu na hřiště rozhodl jediným gólem o vítězství nad Jihlavou. Sparťanský útočník je rád, že se jeho tým bodově dotáhl na rivala ze Slavie, přesto ale vnímá, že výkony letenských nejsou ideální, což dokumentoval i pískot fanoušků po závěrečném hvizdu zápasu s týmem Vysočiny.

Jak hodnotíte dnešní zápas?

V první půli jsme tam měli hodně závarů a šancí, ve druhém poločase byla naše hra hodně kostrbatá. Bohužel, kdybychom ještě v prvním poločase dali víc gólů, tak by se ten zápas odehrával úplně jinak a dohráli bychom to v klidu do konce.  

Sparta udolala Jihlavu jediným gólem Kadlece a dotáhla se na Slavii Sparta udolala Jihlavu jediným gólem Kadlece a dotáhla se na Slavii Čtěte zde

Prosadil jste se ihned po návratu po zranění. Cítíte na sobě, že jste si udržel formu?

Určitě jsem se necítil tak, jako před zraněním. To jsem na tom byl fyzicky velmi dobře, a ten výpadek je na mně znát, přece jenom mám za sebou jen pár tréninků. Ale jsem rád, že jsem hrál, dneska jsem to odedřel.

Co říkáte na výkon Jihlavy?

Abych pravdu řekl, moc šancí Jihlavy si nevybavuju, určitě tam měli tu hlavičku v první půli, ale jinak mě nic nenapadá. Nechci ale kecat. Asi jich bylo víc, ale nevzpomínám si na ně.

Podepsalo se na vás nějak to pískání fanoušků na tribunách?

Pochopitelně nás to mrzí. Je to škoda, ten zápas jsme měli dohrát jinak a všichni by byli spokojení. My naštěstí bereme tři body, ještě máme dvě kola před sebou, musíme tam vybojovat šest bodů a doufat, že přezimujeme na druhém místě.

Co udělat pro to, aby se do hry Sparty zase vrátila lehkost?

Těžko říct, hrajeme upracovaně. Dáme sice rychlý gól, což nám dodá sebevědomí, ale až na pár výjimečných akcí to není na hřišti vidět. Bohužel to tak je, my musíme pracovat ještě víc a doufat, že se nám to někdy později vrátí.

Vydržel jste na hřišti 60 minut. Více to nešlo?

Nějakým způsobem by to asi šlo, ale v tu chvíli jsem se moc necítil na to, abych na hřišti zůstával. Neodevzdal bych stoprocentní výkon a nebylo by to ono. Taky to nechci uspěchat, loni jsem měl s tím svalem problémy, a nemá smysl riskovat. O půli jsem trenérovi řekl, že zkusím vydržet co nejdéle, a dal jsem dvacet minut. Ale kalkuloval jsem s tím, že by to takhle mohlo dopadnout. Navíc mě při tom gólu trefil gólman Hanuš a mám tam pár stehů, nevypadá to hezky.

Jako šestý sparťan v aktuální sezóně jste měl kapitánskou pásku. Jak to, že padla řada na vás?

V týdnu si mě trenér zavolal, a bylo mi řečeno, že o tom přemýšlí, že ještě neví, ale pásku dostanu buď já nebo Pepa Šural. Dneska před zápasem mi trenér řekl, že mi věří a pásku budu mít já. Pochopitelně mě to potěšilo.

Byl to váš první zápas v roli kapitána?

Od začátku zápasu ano. Už jsem párkrát zápas jako kapitán dohrával, třeba když Lafi (David Lafata - pozn. aut.) střídal.

Zimní průvan na Letné. Spartu zřejmě opustí Frýdek, Kadlec a Karavajev, nepočítá se ani s Lafatou Zimní průvan na Letné. Spartu zřejmě opustí Frýdek, Kadlec a Karavajev, nepočítá se ani s Lafatou Čtěte zde

Jak vnímáte svou aktuální pozici ve Spartě?

Jsem rád, že hraju. Ale s každým z hráčů se dokážu domluvit, ať už je tam Lafata, Šural, nebo Janko. Teď po mně trenér chce, abych se podobně jako za časů trenéra Lavičky cpal do středu a pomáhal hrotovým útočníkům, a to mi vyhovuje.

Nebáli jste se podobného scénáře, jako minulý týden ve Zlíně?

Samozřejmě, to vedení o jeden gól k tomu svádí. Může se stát cokoli, nějaký nakopnutý balon, který hloupě propadne, tak jako ve Zlíně…Ale myslím si, že ten závěr byl pod naší kontrolou, Jihlava sice měla nějaké standardky, jinak jsme to měli pod kontrolou.

Bodově jste se dotáhli na Slavii. Cítíte, že se vaše výkony zlepšují?

Je velká škoda, že jsme nedotáhli ten zápas ve Zlíně, měli bychom víc bodů a naše pozice by vypadala lépe. Jak už jsem říkal, my teď musíme uhrát šest bodů a přezimujeme relativně v pohodě.

Lafata se zase vrátil na letenské hřiště a tribuny ho vítaly potleskem Lafata se zase vrátil na letenské hřiště a tribuny ho vítaly potleskem Prohlédněte zde
reklama