Hrdina Řezníček. Olomoucký útočník nastřílel hattrick a zajistil Hanákům vítězství na Dukle

30. 3. 2018 20:01
Tři góly útočníka Jakuba Řezníčka rozhodly o tom, že Olomouc otočila zápas na Julisce a už je v tabulce třetí.
Skvělý Jakub Řezníček obchází domácího gólmana Radu
Skvělý Jakub Řezníček obchází domácího gólmana Radu | Foto: ČTK

Praha - Fotbalisté Olomouce zvítězili ve 22. ligovém kole na Dukle 3:2. Pražané vedli od 27. minuty po trefě Ivana Schranze, ale poté hattrickem obrátil skóre Jakub Řezníček a domácí Ondřej Kušnír už jen snížil.

Hanácký nováček poprvé v ligové historii vyhrál na Julisce a minimálně do soboty poskočil na třetí místo v tabulce. Dukla naopak počtvrté z posledních pěti kol prohrála, doma nebodovala počtvrté za sebou a stále je namočena do boje o záchranu.

Dukla se musela obejít bez svého nejlepšího střelce Holendy, přesto začala aktivněji a měla první šanci. Podaného přízemní pokus z přímého kopu v osmé minutě vyrazil brankář Buchta jen před sebe a před dorážejícím Jiránkem na poslední chvíli zasáhla obrana.

Sigma pak hru vyrovnala, ale do vedení šli v 27. minutě domácí. Po centru se protlačil k zakončení Schranz a jeho hlavička zapadla k zadní tyči. Slovenský útočník dal první gól od srpna a celkově druhý v české lize.

Pražané však vedli jen čtyři minuty. Domácí brankář Rada špatně rozehrál, jeho přihrávku vystihl Řezníček, udělal gólmanovi chladnokrevně kličku a do odkryté sítě srovnal. Olomouc skórovala v lize na Julisce poprvé od roku 1994 a po čtyřech zápasech.

Dukla si brzy mohla vzít vedení zpět. Agilní Podaný ale v 39. minutě po rohu z dorážky minul a už v nastavení si Buchta poradil s dalekonosnou střelou.

Po přestávce Olomouc přidala a v 58. minutě otočila stav. Houska se obtočil kolem obránců, poslal přihrávku na malé vápno a nabíhající Řezníček střelou k tyči překonal Radu. Devětadvacetiletý útočník dal před dnešním zápasem v lize dva góly v jednom utkání shodou okolností také na Dukle v září 2015 ještě v dresu Brna.

V 64. minutě mohl srovnat Podaný, ale Buchtu nepropálil. Na druhé straně se neprosadil Zahradníček, v 68. minutě však už Hanáci zvýšili. Na roh si naskočil Řezníček a přesnou hlavičkou zkompletoval svůj první hattrick v české lize. Dosud dal přitom na jaře jedinou branku.

Hned za tři minuty dokázali Pražané ještě závěr zdramatizovat. Kušnír z přímého kopu skrz zeď překonal Buchtu a navázal na gól z minulého kola v Ostravě. Srovnat už ale Dukla nedokázala.