reklama

Hubník oslavil 200. start v lize výhrou. Jsem rád, že jsme před pauzou odskočili, říká

Prskavky, choreografie, góly tří "háček" a velká radost. Takhle si Viktoria poradila s Jabloncem Podívejte se na galerii z utkání Viktorie Plzeň a Jablonce objektivem fotografa Aktuálně.cz. Foto: Tomáš Liška
Kapitán Viktorie Plzeň nastoupil v utkání proti Jablonci ke svému dvoustému ligovému zápasu. A jubileum oslavil vítězstvím 3:1. "Pro nás jsou to moc důležité tři body. Nesmí nás to ale uspokojit. Na podzim se hraje ještě o devět bodů," varoval.

Plzeň - Ačkoli se fotbalisté Plzně snaží soustředit jen na vlastní výsledky, před reprezentační pauzou je potěšilo, že po výhře 3:1 nad Jabloncem odskočili pronásledovatelům v čele tabulky už na čtyři body. Zároveň ale kapitán Roman Hubník tlumí euforii.

Slavia má titul, korunu střelců si rozdělí Škoda s Lafatou. Projděte si statistiky i výsledky ligy Slavia má titul, korunu střelců si rozdělí Škoda s Lafatou. Projděte si statistiky i výsledky ligy Prohlédněte zde

"Věděli jsme výsledky ostatních soupeřů, ale snažili jsme se to vytěsnit z hlavy. To by se nám nemuselo vyplatit. Tabulku jsem ještě neviděl, ale vždycky je dobré, když před reprezentační pauzou odskočíte," řekl Hubník na pozápasové tiskové konferenci. "Ale nesmí nás to uspokojit. Na podzim se hraje ještě o devět bodů," varoval.

Kromě domácího vítězství ho dnes potěšil i výkon týmu a také tři vstřelené góly, tedy stejný počet jako za tři předchozí zápasy. "Jsme rádi, že jsme to zvládli, předvedli jsme kvalitní hru a divákům se to muselo líbit. Také jsme dali tři góly a měli jsme dost šancí, to v minulých zápasech nebylo. Tam nám musel vždy stačit jeden gól," uvedl Hubník.

O jeden z gólů se postaral jeho kolega ze stoperské dvojice Lukáš Hejda, který je se čtyřmi ligovými zásahy spolu s Michaelem Krmenčíkem a Tomášem Hořavou nejlepším střelcem týmu. "Dnes to dal do prázdné brány. Já byl hned za ním, tak se mi omlouval, že je žrout," usmíval se Hubník. "Při standardkách je nebezpečný, dává důležité góly, což je pro nás jen dobře," dodal zkušený obránce.

Hejdu chválil i trenér Roman Pivarník. "Hejda roste zápas od zápasu. Zlepšuje rozehrávku, dokáže přečíslovat soupeře a při standarkách je neskutečně nebezpečný, ale i přesný v zakončení. S Hubníkem hrají výborně. Potřebují teď trochu oddychnout, protože to táhnou všechno," konstatoval plzeňský kouč.

Dvaatřicetiletý Hubník si navíc výhrou oslavil jubilejní 200. start v české lize. Tuto hranici překonal společně s Janem Kovaříkem. "Jsem rád za každý zápas, který mohu hrát. Hlavně, že jsem zdravý a že se daří týmu," dodal bývalý reprezentant, který se už národního dresu dobrovolně vzdal.

Dočkalův blikanec zkazil zápas. Liberečtí: Jeho blbost, na Breiteho byl podrážděný od začátku Dočkalův blikanec zkazil zápas. Liberečtí: Jeho blbost, na Breiteho byl podrážděný od začátku Čtěte zde
reklama