66. Zelený
77. Ladra
12. Bucha
45+1 Beauguel

Hezký sobotní podvečer, vítejte u online přenosu z utkání 11. kola fotbalové Fortuna:Ligy mezi Jabloncem a Plzní. Zápas začíná v 18:30.

Fotbalová Fortuna:Liga se dostává do hektického předvánočního období. Normálně se v tento čas již nehraje, jenže pozdější začátek soutěže a téměř měsíční přerušení způsobily, že se musí dohrávat až do 23. prosince. Hlavně proto, aby se i na jaře stihla dohrát kompletně celá soutěž. Od příštího týdne po konci základních skupin evropských pohárů, budou týmy moc hrát i uprostřed týdne. Tento víkend nás čeká 11. kolo, pražský hrají až zítra, včera v předehrávce porazil ostravský Baník Bohemians 1:0. My se však budeme věnovat jinému duelu předních celků. Na severu Čech totiž přivítá Jablonec na svém hřišti Plzeň. Půjde o souboj třetího s pátým týmem, určitě se tedy máme na co těšit.

Západočeši patřili před sezonou opět k hlavním favoritům na titul. Slavii se dávaly větší šance, přesto Plzeň na jaře pod novým koučem Gulou vykazovala zlepšení a hrála pohledný fotbal. Od úvodu letošní sezony to však úplně není ono. Sice do pauzy ztratila Viktorka jen v Liberci po vysoké porážce a po remíze v Olomouci, ale proti jaru tomu něco chybělo, navíc přišlo vypadnutí z evropských pohárů. Po restartu si Plzeňští spravili chuť, když porazili v šlágru Spartu. Pak ale přišel útlum. Tři zápasy, jediný bod a žádná branka. Porážka 0:1 ve Zlíně, remíz 0:0 v Českých Budějovicích a dokonce domácí prohra s Karvinou 0:1. Rázem je Viktorka pátá a ztrácí na Slavii už 9 bodů. A to ji do Vánoc krom dnešního zápasu i souboj právě se sešívanými.

Trenér Adrián Gul'a vyšle do utkání tuhle sestavu. Kvůli zranění chybí Kopic nebo Řezník. Ty nahrazují v sestavě Kayamba a Havel. Lukáše Hejdu čeká 200. v nejvyšší soutěži.

Naproti dnešní soupeř Plzně z Jablonce nabral opačnou trajektorii. Před pauzou prohrál v Mladé Boleslavi a na Spartě a hned po ní dokonce doma nestačili Radovi svěřenci na nováčka z Brna. Jenže pak jako mávnutím kouzelného proutku přišel zlom. Sebevědomí dodala týmu ze sklářského města výhra v severočeském derby na půdě rivala z Liberce. Poté dokázal Jablonec uspět i na hřišti Zlína, kde padla právě i Plzeň. V úterý pak čekala na Severočechy dohrávka odloženého duelu s Bohemians, který doma zvládli a vyhráli 2:1. Rázem se tak dostali na třetí místo o skóre před Olomouc a o dva body před Plzeň. A udržet se před favoritem ze západu Čech se bude chtít Jablonec i po dnešním duelu.

Petr Rada zvolil do boje tuto jedenáctku. Kvůli karetnímu trestu chybí Jan Krob, toho v sestavě, která třikrát v řadě vyhrála, nahradí Jakub Podaný. Zpět na pravý kraj obrany se vrací po trestu stálice Libor Holík.

11. kolo Fortuna:Ligy už má za sebou 6 utkání. V úvodu jsme zmínili, že v pátek Baník Ostrava porazil Bohemians 1:0. Dnes pak České Budějovice remizovaly s Karvinou 1:1, remíza se zrodila i v duelu Opavy s Mladou Boleslaví (2:2) a Teplic s Olomoucí (1:1). Hanáci jsou tak o bod před Jabloncem. Pardubice pak pokračují ve snovém debutu v nejvyšší soutěži, po výhře 2:1 nad Brnem přeskočily už i právě Plzeň. Výhru si připsala i Příbram, která zdolala doma Zlín 1:0.

Oba celky nastupují na hrací plochu. Jablonec klasicky v zeleném, Plzeň taky v obvyklých červenomodrých dresech.

Sudí Hrubeš poprvé pískl do píšťalky, což znamená jediné. Poslední duel dnešního programu právě začal.

3

Po rohovém kopu odvráceném Brabcem zkoušel na dlouhou nohu pálit Václav Pilař, jenže explzeňský křídelník z těžké pozice bránu minul.

5

Kayamba z brejku hledal ve vápně Beauguela, který dnes nahradil Ondráška, ale pro míč si došel brankář Jan Hanuš.

10

Nadějný jablonecké přečíslení zazdil Ivan Schranz, který si míč příliš předkopl a ztratil jej.

12

Plzeňské čekání na gól skončilo. Skvělý nákop Hejdy našel až skoro u brankové čáry Čermáka. Ten sice stříleným centrem nenašel Beauguela, kterého si pohlídal Martinec, jenže míč se odrazil k Buchovi. A mladý záložník neobsazen neměl problém dorazit míč do odkryté brány.

15

Buchovu ránu tečoval Beauguel, jenže stál v ofsajdovém postavení.

17

Schranz pálil asi metr od branky, ale Hruška radši míči ještě pomohl.

18

Souboj Martince s Beauguelem vypadal mírně sporně, ale pokračoval se dál a Zelený poté pálil vedle.

21

Skvělou individuální akce předvedl Považanec, jenže pokus z hranice vápna byl zablokován, Hruška pak měl problém zasáhnout. Nadvakrát si však však poradil.

26

Na pravé straně Plzeň přečíslila soupeře, ale Ba Loua poslal centr jen do náruče Hanuše.

28

Velká šance pro Viktorku, při rozehrávce ztratil míč Martinec. Rychlý brejk vedl Beauguel a po centru Ba Louy se ve vápně uvolnil Bucha, ale nepovedlo se mu trefit míč pořádně.

29

Po udělení výhody a přerušení hry uviděl žlutou kartu právě stoper Jablonce Jakub Martinec.

31

Další velká šance hostí. Z rohu vápna fantasticky vypálil na zadní tyč Pavel Bucha, trefil ale právě jen brankovou konstrukci.

35

Viktoriáni jsou jednoznačně nebezpečnější, tentokrát si ale dávali hráči ze západu Čech přednost v zakončení a před Havlem odvrátil míč Podaný.

36

Plzeň se radovala hned za minut. Po minele v rozehrávce přiťukl Beauguel míč Buchovi, který se napřáhl z 20 metrů do míče  i s tečí překonal Hanuše. Jenže video odhalilo, že Beauguel přebíral míč v ofsajdové pozici.

41

Hanuš během krátké musel chytat zakončení Beauguela nebo ránu Kalvacha z dálky. Každopádně kolem branky Jablonce je dnes až moc živě, domácím se dnes nedaří zastavovat útoky Plzně.

45+1

Viktorka se do poločase přeci jen dočkala zasloužené druhé branky. V první nastavené minutě dal branku do šatny Jean-David Beauguel. Ten si naskočil na roh Buchy a hlavou nedal Hanušovi šanci.

Brankou Beauguela skončila první půle a ta byla naprosto v režii Plzně. Hosté se v Jablonci od úvodu tlačili dopředu, měli dost šancí, neuznanou branku. U všeho byla dvojce Bucha a Beauguel. Mladý záložník dal první branku, poté trefil i tyč i vstřelil branku, která nebyla uznána pro předešlý ofsajd. Vytáhlý útočník byl u první branky, sám vstřelil druhou a byl hodně aktivní. Zatím to vypadá, že tři výhry v řadě má za sebou Plzeň a ne Jablonec. Domácí jsou všude později a vůbec nestíhají tempu Viktorky.

Petr Rada do toho sáhl hodně výrazně. V pauze střídá hned třikrát. Odešel Robert Hrubý a nahradil jej útočník Martin Doležal. Domácí tak přechází na hru se 2 hroty. Vyměněná jsou i obě křídla, Pilaře a Pleštila nahradili Ladra a Jovovič.

2. půle právě začala.

48

Jovovič je v úvodu aktivní, jeho centr ale odvrátil Limberský.

54

Solidní šance pro domácí. Skvěle vyvezl míč Holík a kolmicí vyslal do vápna Schranze. Hruška sice velmi dobře vyběhl, jenže vyrazil míč k Ladrovi, jehož centr našel hlavu Kubisty. Záložník domácích ale takřka odkrytou bránu bránu přestřelil.

56

Považance při odkopu míče nepříjemně dohrál Aleš Čermák. Záložník Plzně uviděl hodně jasnou a zaslouženou žlutou kartu.

58

Jablonec vstoupil do druhé půle dobře a byl odměněn za aktivitu. Skvěle se na levé straně uvolnil Podaný a vyslal parádní centr do vápna, kde Brabec absolutně dezorientován nepohlídal Martina Doležala. Střídají útočník si hlavou poradil a překonal Hrušku.

64

Poprvé střídá také Adrián Gul'a. Joela Kayambu nahradil na trávníku Marko Alvir.

66

Tak tohle bychom po úvodní části hry nečekali. Jablonec se dočkal vyrovnání. Rohový kop Podaného odvrátil Beauguel, jenže Holíkova zblokovaná rána se odrazil na hranici vápna k Zelenému a ten technicky zakončil nechytatelně k tyči.

69

Plzeň je hodně zaskočená tím, jak dobře se po poločase prezentuje Jablonec. Domácí zřejmě dostali od kouče Rady velkou nálož emocí a v druhém dějství je to úplně jiný tým než v tom prvním.

71

Milan Havel přidržel svého jmenovce Jovoviče a byl potrestán žlutou kartou z kapsičky Karla Hrubeše.

73

Aleš Čermák dnes dohrál a hosté budou dohrávat ba dva útočníky. Místo šikovného záložníka totiž přišel hrotový útočník Zdeněk Ondrášek.

74

Plzeň mohla ihned po střídání převzít vedení. Zdeněk Ondrášek pálil z dobré pozici, míč už překonal gólmana Hanuše, jenže toho ale zastoupil stoper Jakub Martinec.

77

Kubista měl nabito proti noze, ale míč trefil mizerně.

77

Csaplárova past sklapla. Holíkův centr sice hostující obrana odvrátila, jenže jen na hranici vápna, kde Kubista posunul hlavou k Ladrovi. Šikovný křídelník si kličkou přehodil míč na silnější pravou nohu a prostřelil Hrušku.

79

Vojtěch Kubista ve středovém kruhu ostře srazil k zemi Buchu a dostal žlutou kartu.

81

Práci měl i Jan Hanuš, Ba Loua posadil míč na hlavu Ondráška na první tyči. Gólman domácích míč vyrazil sice do Beauguela, ale od něj šel míč do zámezí.

84

Ještě dvě změny pro Plzeň. Káčer a Kovařík naskočili do hry, dolů šli Limberský a Ba Loua.

86

Ladra je hodně aktivní, unikl Kalvachovi a ten ho těsně před vápnem poslal k zemi. Jablonec může rozehrávat míč ze strany pokutového území.

87

Defenzivní střídání přichystal Petr Rada. Tomáš Hübschmann nahradil Ivana Schranze.

90

Nastavovat se budou tři minuty.

90+1

Káčerův centr našel Ondráška, ale jeho hlavu Hanuš chytil.

90+3

Jaku Považanec opustil hrací plochu, nahrazuje jej Tomáš Čvančara.

90+4

Na hřišti dostal žlutou kartu Káčer z Plzně, na lavičce emotivní Petr Rada.

Je konec, Jablonec poráží po obratu Plzeň 3:2.

I nezaujatý fanoušek se dnes musel hodně bavit. Jablonec s Plzní nám předvedli utkání kvalitou velmi nadstandardní. První půle vypadala tak, že hrát fotbal přijela jen Plzeň, ta byla ve všem lepší, jasně dominovala, dvakrát skórovala, trefila tyč, jedna branka ještě nebyla uznána. Asi nejlepší poločas Západočechů v této sezoně.

Jenže po pauze přišel zvrat. Před přestávkou mizerný Jablonec vletěl na Plzeň posilněn třemi střídáními. A střídající hráči hráli velkou roli. V 58. minutě se trefil Martin Doležal. Ten hrál roli ve vyrovnávací brance Zeleného ze 66. minuty. Zápas dvou poločasů podtrhla akce ze 77. minuty, kdy se trefil další střídající muž Tomáš Ladra. Jablonec tak definitivně zvrátil zápas. Krize Plzně pokračuje, Severočeši naproti tomu poskočili už na druhé místo před Spartu.

Ode mě je to pro dnešek vše, děkuji za pozornost a přeji hezký zbytek večera.