Jablonec po obratu porazil v ligové předehrávce Teplice 2:1

8. 3. 2019 20:04
Fotbalisté Jablonce porazili v předehrávce 24. ligového kola Teplice 2:1. V severočeském derby padaly branky až po přestávce. Do vedení se nečekaně dostali hosté díky Pavlu Moulisovi, ale Bogdan Vatajelu o chvíli později vyrovnal a v 74. minutě otočil stav Eduard Sobol. Domácí bodovali poprvé po dvou kolech a v neúplné tabulce se dostali na čtvrté místo. Teplice, které nastoupily ve značně oslabené sestavě, zůstaly na devátém místě.
Fanoušci Jablonce
Fanoušci Jablonce | Foto: Reuters

Hostům chyběli kvůli karetnímu trestu tři klíčoví hráči, na poslední chvíli přišli také o zraněného Kroba, a tak bylo otázkou, jak nabuzenému Jablonci dokážou vzdorovat. V úvodu však Teplice domácího favorita pořádně zaskočily.

Krátce po rozehrávce sice jako první pálil do středu branky jablonecký Trávník, ale už ve třetí minutě měl domácí gólman Hrubý plné ruce s přímým kopem Moulise od postranní čáry. Po následném rohu vyslal přesný volej z hranice šestnáctky Žitný a za již překonaného Hrubého zaskočil na brankové čáře hlavičkující Považanec.

Divoký úvod sliboval atraktivní duel, ale s přibývajícím časem oba týmy hrály opatrněji a šancí ubylo. Domácí začali mít navrch, ale když už se dostali do slibné situace, zklamali v koncovce. Považanec pálil z voleje vedle, sváteční střelec Hübschman hlavou zblízka minul a po rohu se nedokázal prosadit v podobném postavení ani Hovorka. Největší šanci měl před pauzou Trávník, ale jeho lob z rychlé rozehrávky přímého kopu skončil mimo.

Druhý poločas začal znovu s řadou šancí a hosté se nečekaně dostali do vedení. Ve 47. minutě se přízemní ránou z 18 metrů ke vzdálenější tyči prosadil Moulis.

Brzy však bylo srovnáno. Sobol vrátil o šest minut později míč před branku a Vatajelu střelou mezi nohy obránců se štěstím vyrovnal, čímž ukončil 268 minut trvající jablonecké čekání na gól. Rumunský záložník si po zimním příchodu ze Sparty připsal druhou soutěžní branku.

V 74. minutě domácí otočili skóre. Po rychlém přesunu míče z pravé na levou stranu se dostal ke střele uvnitř vápna Sobol a nekompromisně poslal balon do opuštěné strany branky. Ukrajinský zadák zaznamenal první soutěžní trefu v jabloneckém dresu.

Další velkou možnost vzal domácímu Břečkovi z kopačky brankář Grigar. Hosté se už k odpovědi nedostali a s Jabloncem potřetí za sebou prohráli 1:2.

24. kolo první fotbalové ligy:

FK Jablonec - FK Teplice 2:1 (0:0)

Branky: 53. Vatajelu, 74. Sobol - 47. Moulis. Rozhodčí: Berka - Hájek, Caletka. ŽK: Holeš - Grigar, Jeřábek, Kučera. Diváci: 1729.

Jablonec: Hrubý - Holeš, Hovorka, Břečka, Sobol - Hübschman - Acosta (78. Jovovič), Trávník (58. Kratochvíl), Považanec (90. Kubista), Vatajelu - Doležal. Trenér: Rada.

Teplice: Grigar - Jeřábek, Čmovš, Shejbal - Hyčka, Soungole, Žitný (78. Švejda), Kučera, Moulis (82. Bezdička) - Jindráček, Kuchta (63. Radosta). Trenér: Hejkal.