Jablonec v generálce podlehl Rapidu, v Rakousku prohrál i potřetí

Aktualizováno 6. 7. 2019 20:42
Fotbalistům Jablonce nevyšla generálka na novou sezonu. Svěřenci Petra Rady v Bad Wimsbachu podlehli Rapidu Vídeň 1:2 a na rakouském soustředění i potřetí prohráli.
Branka Martina Doležala na výhru v generálce nestačila
Branka Martina Doležala na výhru v generálce nestačila | Foto: Milan Kammermayer

Jablonečtí dobře začali a ve 14. minutě je poslal do vedení Martin Doležal po akci Dominika Pleštila, ale už za tři minuty odpověděl Mert Müldür. Těsně před pauzou Vladimir Jovovič napálil břevno branky Rapidu. Vídeňský tým rozhodl zápas v 80. minutě po dorážce Thomase Murga.

Severočeši na závěr rakouského kempu nedokázali vylepšit předchozí prohry 0:2 s Botosani a 0:4 s Bielefeldem. Čtvrtý tým minulé ligové sezony zahájí nový ročník v pátek doma proti Bohemians 1905.

"Mrzí nás, že jsme prohráli zbytečnou brankou v závěru. Škoda, že jsme nevyužili své šance, kterých jsme měli podobně jako proti Botosani hodně. Výkon ale už snesl parametry, bylo to lepší. Stále nás ale trápí pozice stopera," uvedl kouč Rada pro klubový web. "Dnes hráči předvedli chuť do zápasu i přístup. Dobré utkání hrál Pleštil. Máme týden do ligy, hráči si dva dny odpočinou a od pondělka se připravujeme na páteční hodně těžký zápas s Bohemians," dodal jablonecký trenér.

Slovácko na svém stadionu remizovalo s Trenčínem 1:1. V týmu z Uherského Hradiště zažil obnovenou premiéru Milan Petržela, který přišel ve středu po konci smlouvy v Plzni. Šestatřicetiletý záložník byl během hodiny na hřišti hodně aktivní. Po jeho zblokované střele ve 45. minutě dorazil míč do branky Pavel Dvořák a otevřel skóre. V závěru druhé půle vyrovnal Ante Roguljič.

Linec si poradil i s klokany

Teplice v Písku zdolaly nováčka druhé ligy Vyšehrad 1:0. Jediný gól vstřelil těsně před pauzou z penalty útočník Jakub Mareš, jenž se trefil poprvé od letního návratu do severočeského klubu. Po změně stran byl nejblíže druhé brance Hora, ale hlavičkoval jen do břevna.

Prvoligový nováček z Českých Budějovic na svém stadionu porazil druholigový Žižkov 3:0. Jihočeši dali všechny branky už v prvním poločase, kdy se prosadili Ivan Schranz, David Ledecký a kapitán Jiří Kladrubský z penalty.

Výsledek 3:0 si doma připsal i Zlín proti Senici. V úvodní půli skóroval Róbert Matejov, po změně stran zvýšili Adnan Džafič z pokutového kopu a Martin Nečas. Tým trenéra Josefa Csaplára v pondělí 15. července přivítá v úvodním ligovém kole úřadujícího mistra Slavii.

Bohemians 1905 v Rakousku podlehli Linci 1:2 po dvou gólech Jamese Hollanda z posledních dvou minut. "Klokani" vedli trefou Petra Hronka ze 49. minuty, ale těsný náskok ztratili. LASK tak den po Spartě v přípravě zdolal další pražský tým.

Generálku na novou sezonu zvládla Karviná a doma zvítězila nad slovenskou Pohronií 2:0. Oba góly dal ve druhé pětačtyřicetiminutovce testovaný útočník Jakub Šašinka.