Jako v mistrovském roce 2008. Slavia oprášila starou slávu a poskočila na třetí místo

Marek Janoš Marek Janoš
20. 10. 2016 6:39
Fotbalová Slavie je zpět. Po letech zmaru bude tradiční klub nejspíš znovu patřit mezi nejlepší. Tým trenéra Šilhavého zvítězil ve středečním dohrávce v Brně přesvědčivě 4:1. Sešívaní se posunuli na třetí příčku tabulky a v sobotu můžou poskočit ještě výše. "O titulu tajně sníme,“ prozradil Jaroslav Šilhavý.
Tým trenéra Šilhavého zvítězil ve středečním dohrávce v Brně přesvědčivě 4:1.
Tým trenéra Šilhavého zvítězil ve středečním dohrávce v Brně přesvědčivě 4:1. | Foto: Lukáš Caha

Brno – Dva góly Baráka a zásahy Frydrycha se Škodou. Slávisté bez větších problémů porazili Brno 4:1 a posunuli se na třetí místo ligové tabulky. Zvítězili popáté v řadě, což se jim naposledy podařilo v roce 2008. Tehdy nakonec brali ligový titul, v klubové historii zatím poslední.

Pražané v Brně navíc zvítězili s lehkostí, jaká v české soutěži dlouho nebyla k vidění. Po prvním poločase sice oba týmy odcházely do kabin za stavu 1:1, jenže to slávisté pálili jednu šanci za druhou. Ve druhém půli se jim už dařilo šance proměňovat a vyhráli ji 3:0. Skóre zápasu se nakonec zastavilo na 4:1. "Slavia má formu. Hráli opravdu dobře,“ smekl brněnský obránce Lukáš Vraštil.

Po zápase slávisté neskrývali, že tajně myslí na titul. "Jsme na začátku cesty, ale jdeme správným směrem. Titul je naším snem, akorát to nechceme vytrubovat na veřejnost,“ řekl po zápase trenér Jaroslav Šilhavý. Jeho tým má sezónu dobře rozehranou. Je třetí, na dostřel druhé Plzni a v sobotu ho čeká domácí zápas se Slováckem, ve kterém je favoritem.

Pět vítězství v řadě a probuzený Škoda

Sérii vítězství červeno-bílí natáhli na pět zápasů, ze kterých mají skóre 11:1. "Každým takovým výsledkem nás výkon stoupá. Jsem rád, že jsme se dostali na dostřel špičky,“ komentoval po zápase v Brně Šilhavý. Stinná místa na straně Slavie hledal v utkání těžko. "Přibrzdil nás vyrovnávací gól a v prvním poločase jsme neproměňovali šance,“ řekl. Jinak byl ale spokojený.

Dvě branky vstřelil Antonín Barák, střelecky se vzepjal Milan Škoda, který skóroval ve druhém zápase za sebou. "Důležité, že jsme dali více gólů než soupeř,“ usmíval se. „Daří se nám, pomalu jdeme nahoru. Věřím, že nám to vydrží,“ dodal třicetiletý útočník.

Podle historie bude Slavia bojovat o titul

Brněnští se shodovali na tom, že utkání proti Slavii bylo těžší, než nedávný remízový duel se Spartou. "Sparta tady odehrála zápas v oslabené sestavě, čehož jsme dokázali využít. Slavia byla v laufu,“ srovnával brněnský lodivod Svatopluk Habanec. "Zaslouženě vyhráli. Kvalita na jejich straně byla hodně okatá. S takhle silným týmem jsem dlouho nehrál. Jejich hráči byli silově i rychlostně vybavení. Absolutně nadstandardní byli ve středu hřiště Deli a Ngadui.“

Lepší úvodní třetinu soutěže měli sešívaní jen čtyřikrát v samostatné ligové historii. Dvakrát z toho byl titul, dvakrát druhé místo. Slavia je na třetím místě, o které se dělí se Zlínem. Za sebou má Spartu, a pokud v sobotu porazí Slovácko, může poskočit na druhé místo.