Jarní neporazitelnost Boleslavi skončila. Liberec ji po výhře přeskočil v tabulce

15. 4. 2019 20:13
Fotbalisté Liberce zvítězili v dohrávce 28. ligového kola v přímém souboji o první šestku v tabulce v Mladé Boleslavi 2:1. O pátý triumf Slovanu nad Středočechy za sebou se ve druhém poločase postarali svými góly nejlepší střelec týmu Roman Potočný a Tomáš Malinský. Za domácí snížil v nastavení z penalty Tomáš Přikryl. Liberec se posunul z osmé příčky na šestou o bod před Boleslav, která v devátém jarním ligovém utkání poprvé prohrála.
Roman Potočný se raduje ze vstřelené branky.
Roman Potočný se raduje ze vstřelené branky. | Foto: ČTK

Hosté už v páté minutě neproměnili velkou příležitost, obránce Koscelník zamířil z dorážky mimo tři tyče. O čtyři minuty později vystřelil před vápnem domácí Bucha, ale libereckého gólmana Nguyena nezaskočil. V 17. minutě vyslal Tatajev za obranu Liberce Přikryla, jenž si však ideálně nezpracoval balon a k zakončení se nedostal.

V 26. minutě našel hostující Malinský ve vápně zcela osamoceného Potočného, jehož vychytal brankář Šeda. Po půlhodině rozehrál liberecký Oscar přímo na domácího Mešanoviče, který se do sestavy Středočechů vrátil po dvouzápasové absenci. Ránu bosenského útočníka Nguyen zneškodnil a ve 40. minutě pálil Mešanovič pro změnu nad.

V úvodu druhého poločasu proskákal Fulnekův centr až na Mareše, který nahradil Buchu, domácí záložník však nezamířil přesně. V 67. minutě udeřil Liberec. Malinského centr našel ve vápně Potočného, který se trefil přesně k tyči. Sedmadvacetiletý útočník se radoval z šestého gólu v ligovém ročníku a z prvního v jarní části soutěže.

V 73. minutě vystřelil Přikryl po Matějovského standardce těsně vedle liberecké branky. V 81. minutě mohl hostující bek Kačaraba přidat pojišťovací gól, míč však po rohovém kopu hlavou netrefil. O čtyři minuty později vyslal Potočný zpoza vápna přízemní střelu, kterou Šeda zastavil.

V 88. minutě už se ale Slovan druhého gólu dočkal. Střídající Musa se dostal do brejku, přiťukl míč před branku a volný Malinský protlačil balon skrz Šedu do sítě.

V nastaveném čase nařídil rozhodčí Ardeleanu po zákroku hostujícího Vukliševiče penaltu, kterou domácí Přikryl s přehledem proměnil. Na vyrovnání však už Mladá Boleslav neměla čas. Jako poslední tým soutěže přišla o jarní neporazitelnost a doma v lize prohrála po jedenácti duelech. Liberec bodoval v posledních čtyřech kolech.

FK Mladá Boleslav - Slovan Liberec 1:2 (0:0)

Branky: 90.+4 Přikryl z pen. - 67. Potočný, 88. Malinský. Rozhodčí: Ardeleanu - Hrabovský, Dresler - Královec (video). ŽK: Bucha, Přikryl, Tatajev, Matějovský, Takács - Kačaraba, Kozák, Vukliševič. Diváci: 3058.

M. Boleslav: Šeda - Fulnek, Hájek, Jugas, Túlio (66. Ladra) - Hubínek, Tatajev (64. Takács), Bucha (46. Mareš), Přikryl - Matějovský - Mešanovič. Trenér: Weber.

Liberec: Nguyen - Koscelník, Kačaraba, Karafiát, Hybš - Malinský (90. Vukliševič), Breite, Oscar, Mara (60. Pešek), Potočný - Kozák (88. Musa). Trenér: Hornyák.