reklama

Jarolím nahradil na lavičce Mladé Boleslavi odvolaného Webera

Karel Jarolím Karel Jarolím autor: Milan Kammermayer
Staronovým trenérem fotbalistů Mladé Boleslavi se stal Karel Jarolím, který se Středočechy podepsal smlouvu do konce sezony.

Na lavičce 15. celku prvoligové tabulky nahradil odvolaného Jozefa Webera, který skončil po nedělní domácí porážce 0:2 s Teplicemi. Jarolímovým asistentem bude Boris Kočí, trenérem brankářů Oldřich Pařízek. Středočeský klub o tom informoval na svém webu.

Čtyřiašedesátiletý Jarolím trénoval v Mladé Boleslavi od ledna 2014 do srpna 2016, kdy odešel k české reprezentaci. Tu vedl do září 2018 a od té doby byl bez angažmá. Při předchozím působení u Středočechů byl na lavičce v 76 prvoligových zápasech, z nichž jeho tým 39 vyhrál a v 19 případech remizoval.

Středočeši prohráli tři ze čtyř posledních ligových zápasů a vyhráli jediný z poslední šesti duelů. Z deseti ligových zápasů mají na kontě osm bodů a jen dva je dělí od sestupového pásma.

Jarolím už dnes vedl první trénink. V sobotu se jeho svěřenci představí na hřišti poslední Opavy, od které středočeský celek dělí tři body.

Jeho předchůdce Weber v Mladé Boleslavi působil od předloňského února. V první sezoně pod jeho vedením si klub zajistil místo v předkolech Evropské ligy, kde ale vypadl s rumunským celkem FCSB. V minulém ročníku nestačili Středočeši v baráži nadstavby na Liberec.

reklama