Jaromír Zmrhal po posledním podzimním zápase: Takový úspěch asi nikdo nečekal

Marek Janoš Marek Janoš
3. 12. 2016 9:35
Pro Slavii skončila podzimní sezóna. Už po páteční předehrávce je ale jasné, že „sešívaní“ zakončí první část epojisteni.cz ligy na druhém místě a před rivalem ze Sparty. Slavia v posledním podzimním zápase porazila Zlín 4:0. Jednou brankou k vítězství přispěl záložník Jaromír Zmrhal, pro kterého to byla pátá branka v sezóně.
EPL, Slavia-Mladá Boleslav: Jaromír Zmrhal
EPL, Slavia-Mladá Boleslav: Jaromír Zmrhal | Foto: Milan Kammermayer

Jak se vám hodnotí tak jednoznačné utkání?

Co se týče branek, tak to určitě bylo jednoznačné. Jenže na hřišti to tak úplně nebylo, protože první půle mohla klidně skončit 3:3. Zlín ukázal, že v tabulce je právem takto vysoko a může tam hrát dál. Ve druhém poločase už jsme nebyli tak aktivní dopředu, snažili jsme se trochu bránit výsledek, ale zároveň se nám podařilo vstřelit ještě jeden gól. Výsledek ze Zlína 4:0 vypadá hezky.

Bylo vašim plánem hrát s defenzivnější taktikou?

Samozřejmě jsme nechtěli hrát nějak moc zezadu. V první půli jsme ale vstřelili tři góly, a pak když už vedete, tak nemáte kam spěchat. Snažili jsme se chodit do brejků, z čehož padl i ten čtvrtý gól. Určitě jsme nechtěli jen bránit, ale chtěli jsme výsledek udržet.

Měl tento zápas se Zlínem něco společného s tím prvním letošním?

Myslím si, že moc ne, protože tehdy jsme po poločase prohrávali 0:2 a museli jsme dotahovat. Teď byl průběh opačný, a my jsme dokázali tři body udržet na naší straně.

Vám šlo o druhé místo, Zlín je rozjetý. Jaké jste měli pocity před zápasem?

Dívali jsme se na několik jejich zápasů. Trenér nás upozorňoval i na konkrétní hráče, kteří jsou rychlí i kvalitní, což ukázali i proti nám. Jak jsem už říkal, po první půli to v klidu mohlo skončit 3:3, nebo jsme mohli i prohrávat. Vepředu mají výborné hráče a i proti nám ukázali, že takto vysoko můžou být.

Budete se teď těšit na jaro po tak skvělém podzimním výsledku?

Uvidíme, co s tím udělá delší pauza. Záleží na tom, jak to jaro začneme. Ale tento půlrok můžu hodnotit jenom kladně, protože už jsem ve Slavii čtyři roky a byly tu sezóny, kdy jsme tolik bodů co máme teď, neměli ani na konci sezóny. Hráli jsme o záchranu, což nebyly příjemné chvíle. Tohle je výrazně lepší.

Napadlo vás, že budete po podzimu druzí a ještě před Spartou?

Asi to nikdo nečekal. Určitě jsme rádi, že to takto dopadlo a zažíváme takovou euforii.