reklama

Je ostudné, že jsme to zase nedotáhli, láteřil po prohře na Bohemians ostravský trenér Kučera

Ostrava vs. Slavia, druhé kolo ligy (Radim Kučera) Ostrava vs. Slavia, druhé kolo ligy (Radim Kučera) autor: Dalibor Sosna
Ostravský Baník pokračuje ve výsledkové mizérii v podzimní části HET ligy. Tým ze severu Moravy vyrazil v 10. kole nejvyšší české fotbalové soutěže na hřiště Bohemians a chtěl prolomit dlouhotrvající sérii nepovedených výsledků. Naposledy totiž Ostravané zvítězili v prvním kole na hřišti Brna. Porazit Klokany se jim ale nepovedlo. Brankou Baroše sice vedli, domácí pak dvěma šťastnými brankami Kabajeva a Reitera skóre otočili. Kouče Baníku Radima Kučeru pochopitelně prohra štvala, vadilo mu především opětovné vedení jeho týmu, které modrobílí nedokázali dotáhnout až do závěrečného hvizdu.

Praha - S cílem zlomit nepříznivou podzimní bilanci vyráželi hráči Baníku do Prahy na hřiště Bohemians. Jejich plán se ovšem nenaplnil. I když ostravští vedli po brance Milana Baroše, Klokanům se podařilo vývoj zápasu zásluhou Kabajeva a Reitera otočit. 

Baník nezvládl důležitý duel. Barošův gól mu v Ďolíčku nestačil, Bohemians vyhráli 2:1 Baník nezvládl důležitý duel. Barošův gól mu v Ďolíčku nestačil, Bohemians vyhráli 2:1 Čtěte zde

Trenér Baníku Radim Kučera byl po zápase z výkonu svých svěřenců rozmrzelý. Vadilo mu hlavně to, že Slezané opět venku vedli, stejně jako v Jihlavě ale zápas nedotáhli do vítězného konce a nadále tak plují nebezpečně blízko sestupových vod. 

Jak byste zhodnotil zápas na hřišti Bohemians?

Domácí začali hodně aktivně a přímočaře. Čekali jsme to, létaly tam nepříjemné centry. Pak nám pomohl gól Milana Baroše, kterým jsme se dostali do zápasu, domácím se ale povedla krásná akce s ještě hezčím gólem. Druhý poločas byl hodně bojovný, více jsme drželi míč na kopačkách. Poté jsme se nezformovali po autovém vhazování a takovým smolným gólem prohráli. Na konci zápasu jsme měli velkou územní převahu, ale bylo to jen po šestnáctku.

Proč Baník dostává tolik branek?

Strašně nás sráží vlastní individuální chyby, pomohlo by nám zvítězit, a ještě lépe s nulou. Pokud ale budeme pokračovat takhle, tak vyhrávat nebudeme.

Góly Baroše i Kabajeva padly z ofsajdu. Pomohlo by video?

Náš gól byl ofsajd? To jsem nevěděl, musím se na to podívat. Spíš mě ale zarazila situace po brance na 2:1, bylo to takové sporné a komplikované. Jsem zastáncem videa, takže proč ne. Jenom si myslím, že by se s ním mělo zacházet s citem a určit si jasná pravidla používání. Dnes by to ale samozřejmě pomohlo. 

Jak hodnotíte vyrovnávací trefu Bohemians?

To byl krásný gól, i když asi nechtěný. Pochybuji, že centrující hráč to chtěl poslat přesně takhle, spíše mu to sjelo a letělo to jinam. Bohužel pro nás přesně na kopačku Kabajeva, a ta jeho branka byla výstavní. Nevím ale, kolikrát by to trefil z deseti pokusů, myslím, že to číslo by nebylo moc velké. 

Vypadá to, že Baníku se lépe hraje, když dohání manko soupeře. Souhlasíte?

Je odlišné, že ty zápasy stahujeme v domácím prostředí. Teď jsme dvakrát vedli venku a nedotáhli jsme to, v Jihlavě jsme navíc dostali gól v poslední vteřině, a to jsme pár vteřin předtím šli sami na bránu. Doma máme velkou sílu, a ta euforie je pochopitelně daleko větší. Je ostudné, že jsme ten dnešní zápas nedotáhli až do konce. Hráči se nepotkají s momentální formou v tom daném utkání, a za to platíme daň. 

Baník už čeká na výhru opravdu dlouho. Cítíte tlak na svou pozici?

Tlak samozřejmě cítím, mám nějaký svůj pud sebezáchovy. Tlak fanoušků médií byl a bude, ale my si ho vytváříme a živíme sami. Nemyslím si, že v těch zápasech jsme horší, ale prostě je nezvládáme, v každém vyrobíme velkou individuální chybu. A pokud zůstanu trenérem Baníku, tak se budu snažit ty body sbírat, těch zápasů před námi je ještě velká spousta. Není třeba vyhlašovat paniku, hlavně musíme zvládat vítězně ty domácí zápasy. Myslím si, že v kvalitách a silách tohoto mužstva to je.

reklama