reklama

Asi poslední šance, tuší před šlágrem s Plzní Dočkal. Hanousek se těší na fanoušky

Bořek Dočkal Bořek Dočkal autor: Milan Kammermayer
Podle záložníka Bořka Dočkala je pro fotbalisty Sparty sobotní zápas s Plzní poslední možností přiblížit se čelu ligové tabulky. Letenský celek sice vyhrál všechny dosavadní jarní zápasy, ale kvůli nepovedenému podzimu ztrácí na druhou Viktorii 11 a na vedoucí Slavii 14 bodů. "Nemá cenu se dívat nahoru nebo dolů. V sobotu se může stát cokoliv. Nemusí to vyjít a svět se nezhroutí. Samozřejmě, že chceme uspět. Už kvůli lidem, protože stejně jako proti Ostravě bude vyprodáno. Chceme jim udělat radost," dodává Matěj Hanousek.

"Bylo by příjemnější, kdyby nás nasbírané body k čelu přiblížily, ale sezona už takhle byla rozběhlá a my s tím můžeme dělat jediné: vyhrávat a čekat, co se bude dít nad námi. A teď nás čeká přímá konfrontace se soupeřem, kterému můžeme body sebrat a sobě tím pomoci," řekl Dočkal novinářům.

"Na každého to dolehne a všichni cítíme, že se blíží velký zápas. Navíc je to pro nás možná první a poslední šance pokusit se udělat na ně zespoda tlak. Jestli chceme se situací něco udělat, tak jednoznačně musíme sobotní zápas zvládnout," přidal český reprezentant.

Zápas s Plzní navíc je podle Dočkala příležitostí ukázat, že se Sparta po nepovedeném podzimu skutečně zvedla. První čtyři jarní výhry totiž záložník nepřeceňuje. "V trendu a vývoji týmu to bude důležité utkání a trochu i zrcadlo toho, co se tady děje," uvedl.

"Sice nejde po jednom zápase hodnotit, jestli Sparta udělala krok dopředu, ale vstup do jara je potřeba potvrdit ve velkém zápase," přidal třicetiletý Dočkal s tím, že Spartě by měla pomoci i dlouhá série vítězství, která spolu s přípravou činí 11 zápasů.

"Vždycky pomáhá, když víte, že se vám povedlo otočit dva tři zápasy. Sebevědomí je znát a nepanikaříte, když prohráváte, protože víte, že to dokážete otočit," přidal Dočkal. "Ale je také dobře, že si tým prošel těžkými chvílemi, protože všichni ví, jak rychle se může všechno otočit," dodal.

Základní část Fortuna:Ligy skončila. Podívejte se na výsledky a tabulku Základní část Fortuna:Ligy skončila. Podívejte se na výsledky a tabulku Prohlédněte zde

Dočkal si také všiml, že Plzeň už není v útoku tak dominantní jako v minulosti. "Měnila se postupně, není to jen poslední rok, ale spíš dva tři. Dřív si věřili, že se všemi můžou hrát otevřený fotbal za každou cenu a kdyžtak to přestřílejí. Změnili styl, navíc osa zestárla a je logické, že nehrajete deset let stejně. Teď si počkají na jeden moment, který využijí," prohlásil.

Vzhledem k důležitosti zápasu Dočkal očekává, že ani v sobotu nepůjde o střelecké představení. "Určitě se nebudou přelévat šance z jedné strany na druhou. Ve vzájemných zápasech to tak bylo vždycky. Nikdy to nebylo tak, že bychom šli do zápasu s tím, kdo toho předvede víc v ofenzivě," uvedl.

Hanousek se těší na fanoušky

Obránce Matěj Hanousek se těší na další vyprodaný zápas na Letné. Něco podobného pětadvacetiletý obránce podle vlastních slov během působení v Dukle a Jablonci nezažil.

Sparta po nepovedeném podzimu vyhrála všechny jarní zápasy a na druhou Plzeň ztrácí 11 bodů. Od vedoucí Slavie ji dělí 14 bodů. "Nemá cenu se dívat nahoru nebo dolů. V sobotu se může stát cokoliv. Nemusí to vyjít a svět se nezhroutí. Samozřejmě, že chceme uspět. Už kvůli lidem, protože stejně jako proti Ostravě bude vyprodáno. Chceme jim udělat radost," prohlásil Hanousek.

Restart německé reprezentace. Löw už v nepočítá s Müllerem, Boatengem a Hummelsem Restart německé reprezentace. Löw už v nepočítá s Müllerem, Boatengem a Hummelsem Čtěte zde

Právě kvůli fanouškům se na domácí zápas s Plzní těší. "Hrál jsem v Dukle a Jablonci…," připomněl působení v klubech, kde příliš příznivců na zápasy nechodí. "Pro mě je to zadostiučinění, že po šesti, sedmi letech v lize jsem v týmu, kde chodí fanoušci. Tím vůbec nechci říct, že v Dukle nebo Jablonci by to bylo špatné, bylo to hrozně super, ale takové zápasy jsem nezažil," uvedl.

Hanousek už jednou v sezoně Plzeň porazil, ale recept na ni nezná. "Teď mi kluci říkali, že jsem proti Plzni mohl dát i gól, ale já si nepamatuju vůbec nic. Navíc kdyby to fungovalo takhle, tak by to bylo moc jednoduché," řekl. "Myslím si, že když budete hrát v lize desetkrát s jedním soupeřem, tak to skončí desetkrát jinak. V lize rozhodují detaily," prohlásil.

Stejně tak neřeší, že Sparta z posledních deseti zápasů s Plzní sedmkrát prohrála a jen dvakrát vyhrála. "Na statistiky nevěřím. Teď jsme jeli do Liberce, kde Sparta sedm let nevyhrála, ale když se podíváte na sestavy, tak ani jednou týmy nehrály ve stejné sestavě," dodal.

reklama