Jihlava hrála v Jablonci skoro celý zápas v deseti a nakonec schytala pět branek

Aktualizováno 17. 9. 2017 18:17
Fotbalisté Jablonce rozstříleli v sedmém kole HET ligy Jihlavu 5:0. Dvěma brankami se na výhře podílel Stanislav Tecl, jihlavský Petr Tlustý byl už ve dvanácté minutě vyloučen.
Stanislav Tecl vstřelil do sítě Jihlavy dvě branky.
Stanislav Tecl vstřelil do sítě Jihlavy dvě branky. | Foto: Milan Kammermayer

Jablonec nad Nisou - Fotbalisté Jihlavy v sedmém ligovém kole utrpěli v Jablonci debakl 0:5 a klesli na poslední místo tabulky o skóre za Brno a Karvinou. Vysočina, která hrála téměř osmdesát minut bez vyloučeného stopera Petra Tlustého, ani ve čtvrtém venkovním duelu sezony nebodovala. V prvním poločase se trefil z penalty a ze hry Stanislav Tecl, po změně stran domácí triumf zvýraznili Vladimir Jovovič, Michal Trávník a střídající Ondřej Mihálik.

Jihlava držela s Jabloncem krok jen v úvodní desetiminutovce. Poté Tlustý v pokutovém území stáhl Doležala, dostal červenou kartu a nařízenou penaltu ve 13. minutě proměnil Tecl.

"Hodně nám pomohlo vyloučení. Tento okamžik ovlivnil utkání," řekl trenér Jablonce Zdeněk Klucký. "Chtěli jsme hrát aktivně, nechtěli jsme hrát v tak hlubokém bloku, ale po deseti minutách se vše rozsypalo," litoval jihlavský kouč Ivan Kopecký.

Domácí měli v početní výhodě velkou převahu i šance, ale Doležal hlavičkoval těsně vedle a ve 28. minutě Jankovič v ideální pozici přestřelil odkrytou branku. Po půlhodině hry si volný Tecl naskočil na Hanouskův centr a hlavou přidal druhý gól.

"V některých situacích po tom vyloučení jsme působili dost zlomeným dojmem, některé věci jsme mohli vyřešit lépe. Kvalita Jablonce je velká," připustil Kopecký.

Jablonečtí se v 56. minutě prosadili potřetí. Z dálky napřáhl černohorský záložník Jovovič a povedou ranou zaznamenal premiérovou branku v české lize. Severočeši dál dominovali. V 71. minutě Teclovu střelu vyrazil Rakovan, ale Masopust vrátil míč před branku a Trávník se z voleje nemýlil. O chvíli Tecl nevyužil další šanci na hattrick, když napálil břevno.

Zmar Jihlavy korunoval čtyři minuty před koncem brankář Rakovan, jehož nepovedený odkop se od střídajícího Mihálika odrazil do sítě. Jablonec tak doma v lize popáté za sebou porazil Vysočinu bez inkasovaného gólu.

"Dobře jsme kombinovali a vstřelili další branky. A to jsme ještě řadu šancí nedotáhli do konce. Vyhráli jsme zaslouženě, byli jsme lepší na balonu, ve střelbě a vstřelili jsme branky," uvedl Klucký.

7. kolo první fotbalové ligy:

FK Jablonec - Vysočina Jihlava 5:0 (2:0)

Branky: 13. z pen. a 33. Tecl, 56. Jovovič, 71. Trávník, 86. Mihálik. Rozhodčí: Matějček - Pelikán, Paták. ŽK: Rakovan (Jihlava). ČK: 12. Tlustý (Jihlava). Diváci: 2215.

Jablonec: Hrubý - Jankovič, Pernica, Hübschman, Hanousek - Masopust, Kubista (46. Janetzký), Trávník, Jovovič (78. Zelený) - Doležal (68. Mihálik), Tecl. Trenér: Klucký.

Jihlava: Rakovan - Nový, Tlustý, Rosa, Keresteš - Vaculík - Fulnek (78. Záviška), Zoubele, Dvořák, Popovič (60. Novotný) - Klíma (14. Kryštůfek). Trenér: Kopecký.