Jihočeské tažení trvá, Dynamo zdolalo i Příbram. Olomouc odvezla bod z Karviné

8. 12. 2019 16:31
Fotbalisté Českých Budějovic potvrdili výbornou formu a v 19. kole první ligy porazili Příbram 2:0. Olomouc vedla v Karviné 1:0, domácí ale ve druhé půli vyrovnali na konečných 1:1.
I Petr Javorek mohl slavit, České Budějovice si připsaly další výhru
I Petr Javorek mohl slavit, České Budějovice si připsaly další výhru | Foto: ČTK

Jihočeského nováčka soutěže poslal do vedení v deváté minutě David Ledecký a pojistku přidal v 50. minutě Lukáš Havel, který chvíli nato nedal penaltu. Jihočeši vyhráli sedm z posledních osmi kol a v neúplné tabulce ztrácejí jen dva body na třetí místo. Příbram jako jediná v ligové sezoně venku stále nebodovala, už 12 kol nezvítězila a klesla na poslední příčku.

Zápas začal ve velkém tempu. Hned na začátku druhé minuty domácí Čolič z přímého kopu trefil horní část břevna, poté po Mršičově centru a dorážce na malém vápně zasáhl hostující brankář Kočí a Havelka přestřelil.

Na opačné straně měl ve čtvrté minutě ještě větší šanci příbramský Slepička, jehož střelu zblízka z voleje reflexivně vyrazil na roh Drobný.

Na začátku deváté minuty otevřeli domácí skóre. Aktivní Mršič utekl po pravé straně, přihrál před branku a Ledecký střelou na zadní tyč překonal Kočího.

Hosté se postupně oklepali a v první půli se hrál vyrovnaný zápas. Příbramští dokonce před přestávkou drželi častěji míč a aktivněji vstoupili i do druhého poločasu. Střelu střídajícího Zemana ve 47. minutě tečoval na roh Drobný a zkušený gólman zachránil domácí i za chvíli proti Květově ráně.

Jihočeši soupeřův tlak přežili a v 50. minutě přidali pojistku. Na Čoličův povedený centr z přímého kopu si naběhl Havel a z voleje umístil míč do sítě. Domácí stoper zaznamenal už svou pátou branku v ligové sezoně a šestou si mohl připsat v 56. minutě. Penaltu po zákroku gólmana Kočího na Čavoše však neproměnil a přestřelil.

Jihočeši pak s přehledem kontrolovali vedení. Příbram přestala být nebezpečná v ofenzivě a ve čtvrtém utkání po sobě neskórovala. Dynamo soupeři oplatilo srpnovou porážku 0:2.

Karviná už po remíze není poslední

Karviná remizovala 1:1 s Olomoucí. Hostující Sigmu poslal do vedení Pablo González, za domácí po přestávce vyrovnal Ondřej Lingr. Domácí sice natáhli sérii bez vítězství na devět kol, ale díky lepšímu skóre opustili poslední příčku, na kterou odsunuli Příbram.

"Škoda výsledku, chtěli jsme se rozloučit vítězstvím, které se nám doma na podzim nepodařilo uhrát," řekl na tiskové konferenci trenér Karviné Juraj Jarábek. "Jsem tu ale třetí zápas a aspoň vidím, na čem jsme a kde nás tlačí bota," přidal slovenský kouč.

"Viděli jsme hodně bojovné utkání, spoustu standardních situací, faulů. Škoda nepokropeného hřiště, hra by měla větší spád. Ale i tak byla první půle dobrá. Bohužel v té druhé jsme zbytečně couvli, nebyli tak nebezpeční a Karviná nás množstvím standardek zatlačila a po jedné dala gól," přidal trenér Sigmy Radoslav Látal.

Pro Karvinou nezačal zápas dobře, protože kvůli zranění musel už desáté minutě střídat stoper Dreksa, kterého nahradil Bukata. Přesto se domácí dostali do první velké šance, jenže Petráň v dobré pozici nedokázal z dorážky po Smržově střele poslat míč do sítě.

Olomouc poprvé zahrozila po chybě Bukaty, kterou odkopem hluboko v hřišti hasil brankář Pastornický. K míči se totiž dostal Sladký, ale z dálky prázdnou bránu netrefil. Ve 32. minutě už se Sigma ujala vedení. Zahradníček našel rozběhnutého Gonzáleze, který překonal Pastornického.

Karviná se po přestávce snažila o vyrovnání, ale dvakrát Ba Loua ani Bukata neuspěli. Po hodině hry se vyznamenal hostující brankář Mandous, který Vukadinovičovu střelu vyrazil na roh. Domácí se dočkali až v 73. minutě, kdy po Ba Louově přímém kopu vyrovnal Lingr.

Olomouc si mohla vzít vedení zpět v zápětí, ale Plškovu šanci zlikvidoval Pastornický. Další příležitost měli hosté v úplném závěru. V poslední minutě nastavení se dostal k míči na hranici vápna Zmrzlý, ale ani netrefil branku.

19. kolo první fotbalové ligy:

Dynamo České Budějovice - 1. FK Příbram 2:0 (1:0)

Branky: 9. Ledecký, 50. Havel. Rozhodčí: Královec - Nádvorník, Mokrusch. ŽK: Ledecký, Sivok - Šimek, Petrák. Diváci: 4114.

Č. Budějovice: Drobný - Čolič, Havel, Sivok, Novák - Čavoš, Havelka - Mršič (77. Ekpai), Javorek, Schranz (85. Táborský) - Ledecký (68. Brandner). Trenér: Horejš.

Příbram: Kočí - Tregler, Kodr, Šimek, Cmiljanovič - Polidar, Petrák, Květ (65. Alvir), Antwi (46. Zeman) - Rezek - Slepička (80. Stuparevič). Trenér: Nádvorník.

MFK Karviná - Sigma Olomouc 1:1 (0:1)

Branky: 73. Lingr - 32. González. Rozhodčí: Pechanec - Šimáček, Ratajová. ŽK: Bukata, Smrž - Vepřek, Houska, Beneš. Diváci: 2487.

Karviná: Pastornický - Krivák (56. Hanousek), Dreksa (10. Bukata), Rundič, Čonka - Smrž, Janečka - Ba Loua, Vukadinovič, Lingr - Petráň (71. Petkov). Trenér: Jarábek.

Olomouc: Mandous - Sladký, Beneš, Jemelka, Vepřek - Zmrzlý - Zahradníček (86. Hála), Houska, González (63. Texl), Falta (90. Látal) - Plšek. Trenér: Radoslav Látal.