reklama

Jílek ven, burácela Letná. Po sparťanském kouči se sápal rozzuřený fanoušek

Na trenéra Jílka zaútočil nespokojený fanoušek O2 TV Sport |  01:09
Jarní start jako z hororu má za sebou pražská Sparta. Nejenže v 21. kole fotbalové ligy doma prohrála s Libercem 0:2, v nastaveném čase se navíc jeden z domácích fanoušků pokusil napadnout domácího trenéra Václava Jílka.

Trpělivost sparťanského publika s výsledky sparťanského áčka už je u konce. Stačil necelý jeden jarní zápas a Letná už se zase otřásala pískáním a skandováním "Jílek ven."

Plzeň vyjede několik pater vzhůru. O Spartě nevím, co si mám myslet, říká agent Kolář Plzeň vyjede několik pater vzhůru. O Spartě nevím, co si mám myslet, říká agent Kolář Čtěte zde

"Je to nepříjemné pro každého trenéra, ale diváci nejsou hloupí. Vidí, jestli do toho dáte sto procent, nebo ne. Málokdo si představuje, že tady předvedeme takový výkon, jako teď," krčil rameny Václav Jílek.

Vyhecovaný konec zápasu s Libercem navíc vyústil v situaci, kdy se ho jeden z příznivců Sparty pokusil napadnout. "Korespondovalo to se závěrečnými minutami. Nespokojenost fanoušků je logická. Chtějí vítězství, my také, ale nedaří se nám to," prohlásil Jílek v pozápasovém rozhovoru pro O2 TV Sport. "Vyjádřil nespokojenost s výsledkem a předvedenou hrou. Žádné vulgární urážky z jeho strany ale nezazněly," dodal později na tiskové konferenci.

Podle něj nebyla porážka otázkou herní kvality, ale sám byl nespokojený se vstupem do utkání a celkovým nasazením svých svěřenců. Stěžoval si i na nedostatek agresivity a pomalou hru při kombinaci, kvůli čemuž nepřicházely téměř žádné šance.

"Musíme jít do utkání s tím, že chceme dát gól, že se budeme rvát a budeme nachystaní na odražené balony. Musíme s tím utkáním daleko více žít a nic z toho jsem tam neviděl. Když to tam bude, tak se k vám budou odrážet balony, všude budete dřív a z toho můžete vytěžit nějaký profit," nebral si servítky.

Druhý poločas označil Václav Jílek jako jeden z nejhorších vůbec. Napomohl tomu opět stoper. Měl být jistotou v obraně, a řešilo se, kdo bude hrát s ním, ale tentokrát se David Lischka podepsal pod obě branky. "Takhle se nemůže zachovat. Musí nabrat pohyb hráče a ne ho vystavovat do ofsajdu nebo riskovat, jestli zachytí přihrávku," kroutil hlavou Jílek.

A jak z toho ven? Žádné motivační proslovy trenér v šatně nechystá. "Pokud má trenér nabudit hráče, tak už to je začátek problému. Kluci musí jít na hřiště s vnitřní motivací ukázat svůj stoprocentní výkon, odevzdat vše co v nich je a jít za hranici svých možností. To přece není otázka toho, že já řeknu nějaký proslov," nechápal morálku sparťanů.

reklama