reklama

Jsme na dně. Musíme se sebrat a začít hrát jako Sparta, velí Koubek

Tomáš Koubek se sice radoval z chycené penalty, týmu to ale nakonec k výhře nepomohlo Tomáš Koubek se sice radoval z chycené penalty, týmu to ale nakonec k výhře nepomohlo autor: ČTK
Udržel Spartu ve hře, v úplném závěru první půle vychytal penaltu a možná i proto byla v Tomáši Koubkovi po zápase obrovská hořkost. "Čekal jsem, že by nás mohla chycená penalta nastartovat, ale bohužel," kroutil hlavou po zápase brankář Sparty.

Praha - Přestože brankář Sparty Tomáš Koubek inkasoval dvě branky patřil v derby proti Slavii k tomu nejlepšímu, co letenští proti sešívaným poslali na hřiště. Po dnešní prohře už Sparťané ztrácejí ze čtvrté pozice tabulky 5 bodů na vedoucí Zlín a pokud Slavie zvládne dohrávku s Brnem, tak se na svého městského rivala dotáhne.

Ščasný: Zodpovědnost jde za mnou, kvůli fanouškům ale neodejdu Ščasný: Zodpovědnost jde za mnou, kvůli fanouškům ale neodejdu Čtěte zde

Minulé kolo Sparta sice nevyhrála, ale ve Zlíně odehrála povedené utkání. Nebýt zahozených šancí odvezli by si letenští z Moravy tři body. "Naše výkony jsou jako na houpačce. Přestože jsme minulý týden naplno nebodovali, tak jsme odehráli dobré utkání ve Zlíně. Jenže dnes zase nezahrajeme nic," potvrzuje nestálou formu letenských Koubek.

Září: Měsíc bez výhry

Letenští vyhráli naposledy v srpnu a měsíc bez vítězství se ve Spartě jen tak nevidí. "Jsme na dně, a tak jak jsme se dostali dolů, tak se musíme vyhrabat zase zpátky. Musíme se sebrat jako chlapi a hrát zase jako Sparta," burcuje Koubek.

Sparťané své síly nezmobilizovali ani v derby a po téměř celý zápas tahali za kratší konec. "Neměli jsme ani žádnou vyloženou šanci, ze které bychom mohli jít do vedení. Jsme jaloví a ani v defenzivě nám to neklape," je si vědom Koubek.

Přesto téměř vyprodaná Letná jednou v zápase bouřila. Na konci první půle totiž Koubek vychytal penaltu Murise Mešanoviče. "Věděl jsem, kam Mešanovič kope a cítil jsem, že by nás vychytaná penalta mohla nakopnout, aby se špatný první poločas neopakoval, ale viděli jste všichni sami, že tomu tak nebylo," litoval  Koubek, že nedodal týmu impuls ani vychytaným pokutovým kopem.

Někdy se přes noc ještě spousta věcí obrátí, nicméně tohle by podle všeho neměl být ten případ. Takže, je to neoficiální, ale mělo by být relevantní přinejmenším na 95 procent: V pondělí Sparta oznámí, že Zdeněk Ščasný ve funkci hlavního kouče A-týmu končí. Ale kdo za něj, to je podle všeho zatím nevyřešený rébus

Zveřejnil(a) Luděk Mádl - Aktuálně.cz dne 25. Září 2016

Koubek inkasoval až po přestávce. V 61. minutě ho se štěstím z dorážky prostřelil Mešanovič. "Střela vyletěla z vápna, kterou jsem neviděl a pak už jsem věděl, že na míč nedosáhnu. Po odrazu od tyče se vynořil úplně osamocený Mešanovič a prostřelil mě," popsal rozhodující moment brankář Letenských.

Fanoušci mě zklamali

Po závěrečném hvizdu ještě na hřiště vběhli fanoušci domácích, aby vyčinili hráčům i trenérovi, ale fotbalisté se naštěstí dokázali včas ukrýt v tunelu k šatnám.

"Nemám slov, ale myslím si, že když vyhráváme jako celý klub, tak bychom měli i prohrávat jako celý klub." Odsoudil chování sparťanských příznivců Koubek.

Zákaz pro slávisty neplatil, v derby vyplenili Letnou. Rozlícení sparťané pak vtrhli na hřiště Zákaz pro slávisty neplatil, v derby vyplenili Letnou. Rozlícení sparťané pak vtrhli na hřiště Prohlédněte zde
reklama