reklama

K ničemu jsme Spartu nepustili, stál si za svým Kolář. A teď už nás nezajímá

Daniel Kolář rozhodl přesnou hlavičkou šlágr na Spartě. Daniel Kolář rozhodl přesnou hlavičkou šlágr na Spartě. autor: Milan Kammermayer
V dresu plzeňské Viktorie vyčníval, byl dokonce zvolen hráčem utkání. Danielu Kolářovi se konečně podařilo přerušit gólový půst, který proti Spartě dlouhá léta držel. Plzeň podle něj hrála velmi koncentrovaně a nepouštěla svého soupeře do velkých šancí. Nejvíce Kolářovi zatrnulo při neuznaném gólu Ben Chaima, naopak svou branku si skoro nevybavil. "Hlavně jsem mířil na bránu," usmíval se plzeňský střelec.

Praha - Opět se vrátil na místo, kde dlouhá léta působil. A poprvé se Danielu Kolářovi podařilo skórovat právě proti Spartě. 

Po zápase měl Kolář z rekordní desáté výhry pochopitelnou radost. Aby ne, Plzni se podařilo překonat rekord Sparty a po deseti odehraných zápasech mít na kontě plný počet třiceti bodů. 

Jak hodnotíte dnešní utkání?

Bylo to vyrovnaný utkání, my jsme hráli to, co jsme potřebovali, Sparta tam sice nějaké závary měla, ale naštěstí se jim nic nepodařilo dotáhnout.

Co říkáte na výkon Sparty?

Dá se říct, že byli na balonu, měli tlak, ale ten tlak jim nic nepřinesl.

Čekali jste, že Sparta bude takhle tlačit? Chystali jste se na trochu pasivnější hru?

Samozřejmě, my jsme věděli o síle Sparty, čekali jsme, že Sparta bude chtít hodně dominovat na domácím hřišti. Ale povedlo se nám ten tlak nějak kontrolovat, k ničemu jsme je nepustili.

Překvapilo vás, kolik jste měl při gólové hlavičce kolem sebe místa?

Já ani nevím, kolik jsem tam měl prostoru, nerozhlížel jsem se. Hlavně jsem se soustředil na to, abych trefil dobře balon. Ani jsem nemířil na zadní tyč, spíš jenom na bránu. Ale popravdě si ten gól ani moc nevybavuju, prostě to tam nějak spadlo.

Sparta padla doma s Plzní a dál se potápí. Byla lepší, měla i smůlu a rozhodčí jí neuznali gól Sparta padla doma s Plzní a dál se potápí. Byla lepší, měla i smůlu a rozhodčí jí neuznali gól Čtěte zde

Byl to jeden z vašich nejhezčích gólů?

Asi ano, ale spíš jsem rád, že jsem se konečně trefil i proti Spartě. Byl to hodně vyhecovaný zápas. Je to skvělé, když hrajete před vyprodaným stadionem, ta hra vás pochopitelně vtáhne, je to úplně něco jiného, než když přijde tisíc lidí. Kdyby lidi chodili na každý zápas v takovém počtu, tak ta liga má ještě lepší úroveň.

Myslíte si, že jste svým gólem poslal Spartu pryč z boje o titul?

Máte pravdu, že už to asi budou mít těžké. Ale teď je kolikáté, desáté kolo? Takže jsme ve třetině soutěže a hrát se bude ještě o šedesát bodů, což je hrozně moc. My se ale soustředíme na své vlastní zápasy, teď už nás Sparta vůbec nezajímá. Ani si nepředstavuju, že by nás Sparta dohnala.

Čekali jste, že váš vstup do sezony bude tak impozantní?

Nevím, co vám na to mám říct. Nečekal to asi nikdo, ale my jsme chtěli vyhrávat a šli jsme si za tím.

Nezatrnulo vám při té střele Kadlece a následné dorážce Ben Haima?

Samozřejmě, že zatrnulo. Pak jsem se ale podíval na asistenta rozhodčího, který měl zvednutý praporek, tak se mi ulevilo. Prý to navíc bylo správné rozhodnutí, i když ten ofsajd byl těsný. A těsný ofsajd je tak ofsajd (úsměv).

Byl to první opravdu těžký zápas v letošní ligové sezóně?

To si nemyslím. Těch náročných zápasů už bylo docela hodně. Hráli jsme v Boleslavi, v Liberci, doma s Bohemkou, která hrála velmi dobře. Přijet na Spartu není o moc těžší než přijet do Liberce nebo do Mladé Boleslavi. Takže to určitě nebyl první těžký zápas.

reklama