reklama

Kadlec bude s natrženým svalem chybět Spartě i reprezentaci několik týdnů

Sparťanský fotbalista Václav Kadlec Sparťanský fotbalista Václav Kadlec autor: Milan Kammermayer
Sparťanský útočník Václav Kadlec si v ligovém utkání v Jablonci natrhl zadní stehenní sval a čeká ho delší absence. Není tedy jisté zdali ještě zasáhne do podzimní části, která se pomalu blíží ke svému konci.

Praha - Fotbalový reprezentant Václav Kadlec si v sobotním ligovém utkání v Jablonci natrhl zadní stehenní sval a bude pražské Spartě chybět několik týdnů. Sparta o tom informovala na svém webu. Do konce podzimní části zbývá šest týdnů.

Uniká Sparta z nejhoršího? To záleží jen na nás, řekl Stramaccioni. Bylo mu líto plačícího Kadlece Uniká Sparta z nejhoršího? To záleží jen na nás, řekl Stramaccioni. Bylo mu líto plačícího Kadlece Čtěte zde

Kadlec se zranil hned v úvodu utkání v Jablonci a okamžitě ukazoval, že musí střídat. Hřiště opouštěl po svých, ale se slzami v očích, neboť tušil, že ho čeká delší pauza v době, kdy se dostával do formy. "Vyšetření potvrdilo trhlinu v zadním stehenním svalu. Očekávaná doba rekonvalescence je v řádu týdnů," uvedla Sparta v prohlášení.

Podobná zranění se podle velikosti trhliny ve svalu léčí od dvou týdnů po několik měsíců.

Pětadvacetiletý Kadlec v úvodu sezony nepatřil do hlavního kádru, ale pracovitostí trenéra Andreu Stramaccioniho přesvědčil a italský kouč loňskou nejdražší posilu letenského klubu začal od 7. kola nasazovat na hrot útoku. V duelu s Teplicemi vstřelil dva góly a vybojoval si návrat do reprezentace. Nyní kvůli zranění zřejmě přijde o listopadové přípravné zápasy s Islandem a Katarem v Dauhá.

Plzeň je mistrem, Brno a Jihlava sestupují. Projděte si výsledky, tabulku i statistiky HET ligy Plzeň je mistrem, Brno a Jihlava sestupují. Projděte si výsledky, tabulku i statistiky HET ligy Prohlédněte zde
reklama