reklama

Kangova budoucnost ve Spartě? Někdy nám hru kazí, prohlásil kouč Jílek

Jak dlouho bude ještě Guélor Kanga středobodem sparťanské hry? Jak dlouho bude ještě Guélor Kanga středobodem sparťanské hry? autor: Milan Kammermayer
S deseti góly je nejlepším střelcem fotbalové Fortuna:Ligy, klíčovou trefou přispěl i k dnešnímu vítězství 5:2 nad Mladou Boleslaví. Přesto není jisté, že záložník Guélor Kanga ve Spartě zůstane.

Devětadvacetiletému gabonskému záložníkovi končí v létě na Letné smlouva a podle zákulisních informací nejeví ani jedna strana příliš chuti k jejímu prodloužení.

"Bavíme se o tom s Tomášem Rosickým," přiznal po duelu s Boleslaví trenér Sparty Václav Jílek, že se sportovním ředitelem klubu mluví o tom, co s Kangou dál. "V tuhle chvíli nedokážu říct nic konkrétního," dodal kouč letenského souboru.

Pokud má Kanga den, dokáže na trávníku velké věci, je mu však také často vyčítán nedostatek elánu k plnění defenzivnějších úkolů.

"Vidíte, že jsou zápasy, kdy nám Kanga hru trošičku kazí ve smyslu laciných ztrát a z toho pramenících branek soupeřů," prohlásil Jílek po utkání s Mladou Boleslaví.

"Na druhou stranu je to rozdílový hráč. Dneska se projevil v tom druhém světle a zahrál velmi dobrý zápas," doplnil sparťanský trenér.

Je možné, že Sparta bude chtít afrického středopolaře prodat už v zimě, aby za něho aspoň něco utržila.

Kanga naopak může chtít ve Spartě zůstat až do konce kontraktu, aby za něho případný nový zaměstnavatel nemusel platit odstupné a hráč si mohl přijít na solidní bonus za podpis smlouvy s novým klubem.

reklama