Kapitán Jihlavy Vaculík si proti Plzni zlomil čelist, chybět bude nejméně měsíc

31. 7. 2016 11:19
Jihlava přišla hned v prvním kole nové sezony o svého kapitána. Lukáš Vaculík si po jednom ze soubojů s Alešem Matějů zlomil čelist. Jihlavě by měl chybět více než měsíc.
Lukáš Vaculík
Lukáš Vaculík | Foto: ČTK

Jihlava - Kapitán jihlavských fotbalistů Lukáš Vaculík utrpěl v sobotním ligovém zápase s Plzní vícečetnou zlomeninu horní čelisti. Operační zákrok podstoupit nemusí, ale k tréninku se vrátí nejdřív za měsíc. Jihlava o tom informovala na klubovém webu.

Vaculíka zranil Matějů

Třiatřicetiletý krajní záložník se zranil v 39. minutě při hlavičkovém souboji s Alešem Matějů. S ledovým obkladem na pravé části obličeje opustil hřiště na nosítkách. V minulé sezoně byl Vaculík nejproduktivnějším hráčem Vysočiny.

"Nepříjemné zranění si naštěstí nevyžádá operační zákrok. Lukáš neutrpěl otřes mozku, tudíž ani nebyla nutná hospitalizace. Nyní je mu ordinován klid a ledování v domácí péči. Do tréninkového procesu by se měl vrátit za čtyři až pět týdnů," uvedl lékař jihlavského týmu Jakub Röhrich.

Domácí fotbalisté v úvodním ligovém kole přišli nejen o kapitána, ale i o body. S úřadujícím mistrem Plzní neudrželi poločasové vedení a prohráli 1:2.