82. Qose (pen)
51. Sima
61. Kuchta
85. Olayinka

Hezký sobotní podvečer, vítejte u online přenosu z utkání 16. kola fotbalové Fortuna:Ligy mezi Karvinou a Slavií. Zápas začíná v 18:30.

Fortuna:Liga se minulý víkend rozjela po krátké pauze. A bylo na co koukat. Ztratili favorité jako Plzeň nebo Sparta, skvělou předvánoční formu potvrdil Jablonec. A na vítězné vlně pokračuje i jednoznačný lídr tabulky ze Slavie. V týdnu byly k vidění dohrávky odložených zápasů, ve hře byla Sparta nebo Slovácko, které se po pauze vrátilo ve výborné formě. Toto kolo začalo již včera, kdy Liberec jednoznačně uspěl na půdě Brna. My se však budeme věnovat utkání Karviné proti Slavii. Obhájce titulu přijel do slezského města s jediným cílem - získat zde tři body.

Slavia jde do tohoto kola na prvním místě s šestibodovým náskokem na Spartu i Jablonec. Navíc má k dispozici jedno utkání navíc, dohrávku ve Zlíně odehraje ve středu. Navíc v lize táhne pětizápasovou vítěznou šňůru, během které vyhrála na Spartě i v Plzni nebo porazila doma Liberec. Naposledy si sešívání poradili s Olomoucí i díky dvěma penaltám. Herně nepřesvědčili, ale přesto si s přehledem došli pro tři body. V úterý navíc kouč Jindřich Trpišovský mohl proměnit sestavu v duelu s Duklou Praha v rámci Mol Cupu. A i tak favorit vyhrál 4:1. Dnes žluté karty nepustí do utkání Hromadu, zranění pak Ševčíka a nemoc Zimu.

Jindřich Trpišovský dnes věří této jedenáctce. Na pravém kraji obrany dostává před Bahem přednost Lukáš Masopust. Pozici defenzivního štítu obsatrá v záloze Tomáš Holeš, před ním se budou o ofenzivu starat Stanciu, Provod, Oscar, Sima. Na hrotu bude opět operovat Kuchta.

Karviná patří k velkým překvapením této sezony. Na konci minulé sezony slezský celek zachránilo, že nakonec nikdo nesestupoval, jinak by totiž mohla mát Karviná problémy. V této sezoně se tedy moc nečekalo, jenže tým kouč Jarábka překvapoval. Je momentálně na 11. místě hned deset bodů nad sestupovým pásmem. Jenže od listopadového restartu sezony to není ono, jen 2x Karviná vyhrála, navíc vždy venku. Jednou v Plzni a poté v Příbrami. Před pauzou podlehla doma Pardubicím a před týdnem nedokázala bodovat na hřišti Slovácka. Přesto by dnes ráda překvapila tradičně houževnatým výkonem.

Juraj Jarábek dnes vyšel do utkání tuto jedenáctku. O ofenzivu by se měli starat hlavně Michal Papadopulos a Tomáš Ostrák. Druhý jmenovaný je zatím nejkreativnějším hráčem v kádru slezského celku.

Dnes se odehrály už tři utkání. Olomouc doma rozdrtila Opavu 4:1. Baník nezažívá po pauze ideální start, dnes jen remizoval ve Zlíně 1:1. Naopak fantastickou formu má Slovácko, i třetí zápas během týdne zvládlo vítězně a drží se na 4. místě 2 body za Jabloncem a Spartou.

Oba celky jsou již na trávníku. Domácí Karviná bude hrát v bílém, Slávisté dnes v v hostující černé variantě dresů. Sudím bude Ondřej Pechanec.

Utkání 16. kola na Městském stadionu v Karviné - Ráji právě začalo.

1

Stanciu hned v první minutě hledal Oscara za obranou Karviné. Gólman domácích Bolek byl však u míče první.

3

V třetí minutě mohl ohrozit Koláře Twardzik. Jenže z hranice vápna z levé strany mířil obránce Karviné hodně mimo.

7

Už v sedmé minutě si koledoval o žlutou kartu Qose, když zastavil brejk Slavie. Sudí Pechanec jej varoval, že příště už se to bez karty neobejde.

11

Kuchtu využil zaváhání Šindeláře a posílal centr do vápna. Santos jej sice odvracel, ale jen k Bořilovi. Od kapitána sešívaných se však míč jen odrazil k brankáři Bolkovi.

13

Karvinští si rozhodně neberou servítky. Rajmund Mikuš hodně ostře zezadu zajel do Bořila. Slovenský záložník dostal také varování, příště už si z blízka prohlédne kartu žluté barvy.

17

Sima se sice dostal k hlavičce ve vápně, ale měl hrozně těžkou pozici. Míč tak zamířil mimo bránu.

19

Třetí ostrý faul karvinských už nezůstal bez trestu, Smržův faul na Stancia byl potrestán žlutou kartou.

23

Domácí se ocitli pod tlakem, přesto ještě favorita nepustili do vážnější gólové šance.

29

Zajímavá akce domácích. Rychlý brejk táhl z levé strany Ostrák, chtěl zevnitř vápna vystřelit, jeho pokus ale zablokoval Kúdela.

34

Poprvé musel zakročit i Petr Bolek. Oscar Dorley našel pod sebou na vápně Stancia. Rumunský záložník zvládl těžký kop výborně, karvinský brankář však míč vytěsnil na roh.

37

Momentálně se zkoumá, zda-li by neměla Slavia kopat penaltu. Ve vápně proběhl jeden střet a jedna ruka, obě situace zřejmě zkoumá videorozhodčí.

38

Sudí Ondřej Pechanec nechává pokračovat ve hře.

40

Velký tlak hostí neskončil ránou na bránu. Defenzíva Karviné dokázala zablokovat tři střelecké pokusy.

45

Z dálky to zkusil Stanciu, jeho rána se ale dala zapsat do škatulky ran propagačních.

45+1

Nastavují se 2 minuty.

45+2

Roh Stancia zakončil hlavou Hovorka, našel ale jen náruč Bolka.

V první půli jsme branku neviděli.

První půle nám toho moc atraktivního nenabídla, nechává nám však otevřená vrátka do druhé půle. Favorit z Edenu sice byl lepším týmem, tlačil se dopředu, jenže defenziva slezského celku pracuje zatím velmi dobře. Největší šanci měl zřejmě Stanciu. Rumunský záložník z první poslal na bránu skákající míč, z hranice vápna však Bolka nepřekvapil. V druhé půli budou muset hosté předvést větší kreativitu.

Slavia hned 2x střídá. Do druhé půle už se nevrátí Oscar Dorley a Lukáš Masopust. Druhý jmenovaný opustil hřiště kvůli zranění. Místo nich jsou na hřišti Alexander Bah a Peter Olayinka.

2. půle v Karviné právě začala.

48

I třetí ze čtyř pokusů na bránu vyslal Stanciu. Ten si naběhl do vápna, ale levačkou poslal slabou ránu po zemi.

49

Druhý potrestaným hráčem je Soufiane Drame. Obránce Karviné poslal k zemi Provoda, rozhodčí Pechanec pro jeho zákrok neměl moc pochopení.

51

Branky se sešívání dočkali hned po šesti minutách druhé půle. Míč měl po rohovém kopu zajímavou cestu, přesto si našel cestu do brány. Provod prodloužil centr Stancia, na zadní tyči jej vrátil před bránu Hovorka a do téměř odkryté brány zakončoval Abdallah Sima.

53

Důležitá zpráva pro karvinské. Po faulu a žluté kartě je jasné, že příští duel v Teplicích se nebude týkat kapitána Michala Papadopulose.

57

Mikuš posílal centr do vápna, pro míč si však došel Kolář.

60

Střelu na bránu vyslal z levé strany Provod, přízemní ránu však Bolek neměl problém chytit.

61

Trvalo deset minut, než Slavia přidala druhou branku. Formu potvrdil Jan Kuchta, ten dostal parádní kolmici od Provoda, neměl problém uniknout Šindelářovi a slabší levou nohu prostřelil Bolka v bráně Karviné. Během desíti minut tak možná Pražané zlomili tento duel.

65

Mohlo být ještě veseleji, Kuchtova rána z pravé strany byla ale malinko sražena.

67

V další příležitosti byl Peter Olayinka, Santos podcenil centrovaný míč. Nigerijský křídelník ale akrobatickým zakončením poslal míč nad bránu.

71

Trojí střídání Karviné. Smrže nahradil Čmelík, Papadopulos přenechal své místo Tavaresovi a Mikuše vystřídal Haša.

76

Olayinka hodně oživil hru Slavie, k zakončení se ale opět o kousek nedostal.

77

Střídá střelec druhé branky Slavie Jan Kuchta. Nahradil jej Petar Musa.

78

Eduardo Santos si otevřel pusu na rozhodčího Pechance. Ten neměl slitování a brazilskému obránci ukázal žlutou kartu.

80

Ondřej Pechanec se jde podívat na monitor. Bude zkoumat, zda Tomáš Holeš neposlal ve vápně Čmelíka k zemi nedovoleně.

81

A rozhodl se, že penaltu odpíská. Karviná tak má šanci vrátit se do utkání.

82

Kristi Qose se ujal exekuce penalty výborně. Kolář sice vystihl stranu, rána albánského záložníka ale byla umístěna výborně.

83

Christiána Herce nahradil Marek Janečka. Ten bude hrát pravého beka, Eduardo Santos bude hrát v záložní řadě.

85

Naděje Karviné netrvala dlouho. Odměněn za skvělý výkon je střídající Olayinka. Ten si po rychlém brejku počkal na zadní tyči na přihrávku Simy a neměl problém zakončit do odkryté brány.

86

Dnes dohrál Nicolae Stanciu, nahradil jej Ibrahima Traore.

88

Na domácí půdu se vrací Ondřej Lingr. Záložník, který do Slavie přišel z Karviné, nahradil Abdallaha Simu, autora gólu a přihrávky.

90

Střídají i domácí. Filipa Twardzika nahradil Řek Stelios Kokovas.

90+1

Nastavují se 4 minuty.

90+4

Brejk Slavie v závěru mohl znamenat 4. gól. Musa střílel do odkryté brány, hlavou však míč odvrátil Kokovas.

90+5

Další komplikace pro Karvinou. Gólman Bolek při vybíhání trefil kolenem Ondřeje Lingra a po konzultaci s VARem obdržel červenou kartu.

90+6

Do brány Karviné se na závěrečné vteřiny postaví Marek Janečka.

Je konec, Slavia vítězí v Karviné 3:1.

Slavia přijela do Karviné s jasným cílem - získat tři body. První půle ale ze strany favorita nebyla příliš přesvědčivá. Domácí výborně bránili a sešívaným se nedařilo překonávat úporný blok. Vše změnila až 51. minuta, kdy se po rohovém kopu prosadil Abdallah Sima. Hra se trochu otevřela a o 10 minut později po parádní kolmici Provoda skóroval z brejku Kuchta. Karvinští zdramatizovali utkání, když v 82. minutě z penalty skóroval Qose. Za tři minuty však dal duelu definitivní tečku Peter Olayinka.

Slavia tak znovu vyhrála a na čele tabulky už má na Jablonec a Spartu náskok devíti bodů. Navíc příští kolo hraje doma právě se Severočechy. Ode mě je to pro tuto chvíli vše, děkuji vám za pozornost a přeji hezký zbytek sobotního večera.