reklama

Karviná získala slovinského záložníka Mertelje se zkušenostmi z Ligy mistrů

Šestnáctinásobný slovinský reprezentant Aleš Mertelj se stal posilou Karviné. Šestnáctinásobný slovinský reprezentant Aleš Mertelj se stal posilou Karviné. autor: MFK Karviná
Jednatřicetiletý slovinský záložník Aleš Mertelj se stal novou posilou fotbalistů Karviné. Šestkrát slavil s Mariborem domácí titul, zahrál si Ligu mistrů a zapsal 16 startů za reprezentaci.

Karviná - Fotbalisty Karviné posílil bývalý slovinský reprezentant Aleš Mertelj. Jednatřicetiletý defenzivní záložník, který naposledy působil v Mariboru, podepsal se slezským klubem smlouvu do 30. června příštího roku.

Mertelj strávil v Mariboru devět let a z toho šestkrát slavil mistrovský titul. Zahrál si také základní skupinu Ligy mistrů. Na kontě má šestnáct startů za slovinský národní tým v letech 2012 až 2015.

"Takového hráče jsme hledali. Aleše jsme měli vytypovaného, je to borec s množstvím zkušeností z reprezentace, Ligy mistrů i Evropské ligy. Je pozitivní, že přichází na přestup, tudíž už je naším hráčem," uvedl pro klubový web sportovní ředitel Karviné Lubomír Vlk.

"Myslím si, že Karviná je dobrá volba. Když jsem viděl zázemí a stadion, tak jsem se chtěl dohodnout. Věřím, že budeme společně vyhrávat. Také proto jsem požádal o dres s číslem 70, v Mariboru jsem s ním nastupoval a lidé si mě s ním spojují," dodal Mertelj, který by za nový klub mohl nastoupit už v dnešním večerním ligovém duelu na Slavii.

reklama