reklama

Kevlarová maska a helma jako od Petra Čecha. S bolestí umím žít, vzkazuje Kolář

Šéf fotbalové Slavie Jaroslav Tvrdík zveřejnil na sociální síti Twitter fotografii Ondřeje Koláře v jeho nové brankářské výstroji, kevlarové masce a ragbistické helmě, kterou v minulosti proslavil Petr Čech.

Obě ochranné pomůcky jsou důsledkem srážky s Kemarem Roofem, který během odvetného utkání osmifinále Evropské ligy v Glasgow Koláře při souboji o míč kopl do obličeje.

Poláci podpořili Čechy a v Anglii nepoklekli, Němci šokovali porážkou s outsiderem Poláci podpořili Čechy a v Anglii nepoklekli, Němci šokovali porážkou s outsiderem Čtěte zde

Šestadvacetiletý Kolář, který kvůli tomuto střetu vyšponovaný zápas nedohrál, si ze srážky odnesl tržnou ránu na hlavě a zlomeninu v obličeji. 

Jedničku Slavie v duelu s Rangers nahradil osmnáctiletý debutant Matyáš Vágner, jenž ve zbytku utkání neinkasoval a pomohl k výhře 2:0. Mladičký náhradník udržel nulu také v následném ligovém zápase proti Opavě, který Kolář musel rovněž vynechat. 

Kolář kvůli následkům zranění přišel také o zápasy národního týmu v kvalifikaci na mistrovství světa, kam byl původně nominován, ale nyní se už plánuje vrátit zpátky mezi tři tyče. "S bolestí jsem se jako brankář naučil žít, chci se vrátit co nejrychleji. Tým mě potřebuje," citoval Koláře pod fotografií Tvrdík. 

Po reprezentační přestávce čeká Slavii nabitý program. V neděli hrají sešívaní ligový duel v Brně, o čtyři dny později první zápas čtvrtfinále Evropské ligy s Arsenalem, pak ligové derby se Spartou a následně domácí odvetu s Gunners. Nabitých čtrnáct dní pak ukončí duel se silným Libercem. 

Na který z těchto zápasů už by měl být Kolář připraven Tvrdík neupřesnil. 

reklama