reklama

Komentář: Další show ligových rozhodčích. A zase jsou bity "zpupné" Teplice

Souboj Jeřábka s Kuzmanovičem v utkání Teplice - Ostrava Souboj Jeřábka s Kuzmanovičem v utkání Teplice - Ostrava autor: Reprofoto O2 Fotbal
Další kolo fotbalové Fortuna:Ligy, další kiks. Po skandálním výkonu Zbyňka Proskeho v Plzni se tentokrát vytáhl Pavel Královec, který daroval v Teplicích penaltu Baníku.

Jisté hlasy znalé fotbalového prostředí hovoří o tom, že v profesionálním fotbale se úspěch vyvažuje mírou oddanosti vůči jeho vedení. Jinými slovy: neposloucháš, zaplatíš.

Nezasloužili jsme si vyhrát, uznal Vrba. Plzeň musela být v Karviné ráda za bod Nezasloužili jsme si vyhrát, uznal Vrba. Plzeň musela být v Karviné ráda za bod Čtěte zde

Něco o tom asi budou vědět v Teplicích. Vedení klubu se dlouhodobě vymezuje vůči poměrům ve fotbale, jeho šéf Pavel Šedlbauer do strahovské nomenklatury a do všemocného místopředsedy Romana Berbra tepe prakticky neustále.

"Po výměně předsedy komise rozhodčích a nástupu pana Chovance vidíme návrat starých pořádků a možných zákulisních her, jak z úrovně vedení českého fotbalu, tak pravděpodobně některých klubů. Jak jinak si vysvětlit narůstající množství přehmatů při rozdílném posuzování sporných situací. Nakonec to zmínil předseda FAČR pan Malík konstatováním, že každý klub má speciálně určeného zaměstnance na ´ošetření rozhodčích´," uvedl předseda představenstva Teplic v nedávném prohlášení.

To ještě netušil, že ta největší lahůdka přijde vzápětí. Hned v dalším ligovém kole, kdy Severočeši přivítali ostravský Baník. Na začátku druhé půle upaloval na domácí branku Kuzmanovič, Jeřábek jej sice fauloval, ale ještě před vápnem. Přesto rozhodčí Královec ukázal na bílý puntík uprostřed teplického vápna a Stronati poslal hosty do vedení.

Bylo to jen pár minut potom, co domácí fanoušci vyvěsili transparent "Berbr, Chovanec, VAR! Teplice neumlčíte."

Domácí sice dokázali srovnat na 1:1, v letošním ročníku ale na penalty prohrávají už 0:6. Být to v tenisu, tak je to výstavní kanár.

Marný vzdor Opavy

Jaká zima a tma panuje mimo přízeň nejmocnějšího muže českého fotbalu si na začátku sezony zkusili i v Opavě. Nové vedení klubu přišlo s myšlenkou, že se dá liga hrát i nezávisle na Strahovu. Vydrželo deset kol, poté většina funkcionářů rezignovala a svůj vliv opět posílil Miroslav Ozaniak, blízký člověk Romana Berbra, se kterým se familiárně oslovují "Brácho".

Vyhlášený severomoravský šíbr také domluvil tehdejšímu šéfovi klubu a primátorovi Opavy Tomáši Navrátilovi audienci na Strahově. Ilustrativní je, že si o rozhodčích jeli popovídat s druhým místopředsedou FAČR, který by fakticky neměl mít na ligu jakýkoli vliv.

Existují různé verze o výstupech ze zmíněného rozhovoru, nicméně vše se asi narovnat nepodařilo. Opava v sobotu sice porazila Mladou Boleslav a výhry se dočkala po čtrnácti ligových kolech, musela ale čelit velmi kontroverzní penaltě, navíc hostující Marek Matějovský mohl být rád, že neviděl z rukou rozhodčího Fraňka druhou žlutou kartu.

Nemilosrdné Dynamo trestalo minely. My ty branky soupeřům nabízíme, divil se Jílek Nemilosrdné Dynamo trestalo minely. My ty branky soupeřům nabízíme, divil se Jílek Čtěte zde
reklama