reklama

Komentář: Madonna mia, sparťané už vzpomínají na Stramaccioniho. A "král rasismu" juchal v Edenu

Vlastimil Petržela a Ibrahim Traoré Vlastimil Petržela a Ibrahim Traoré autor: Milan Kammermayer
Měl to být výjimečný ročník. Ročník, jehož vítěz zinkasuje přes tři sta milionů korun za automatický postup do Ligy mistrů.

Komentář - Boj mezi Spartou a Slavií, které investovaly do posil desítky milionů. Ale… místo penězi napumpovanými pražskými kluby míří za titulem Plzeň.

Na jaře sice pajdá, na obě nohy, ale skvělý podzim dotáhne k titulu. Bakoš dal v nastaveném čase zřejmě regulérní, vyrovnávací gól proti Mladé Boleslavi, ale video na zápase bohužel chybělo. A tak se hosté radovali z překvapivých tří bodů.

No, překvapivých… Mladá Boleslav má kádr na páté, šesté místo. A konečně vyhmátla i trenéra - Jozef Weber má jak profesní, tak i charakterové dispozice k tomu, aby vyvedl Mladou Boleslav z boje o záchranu. Středočeši dokázali dát Hubínkem gól i v deseti, což nakonec znamenalo tři body.

Plzeň se ale bát nemusí. Porážka s Boleslaví je sice průšvih, ale trenér Vrba si kabinu srovná. A co víc: její úhlavní rivalové mají spíš problémy sami se sebou.

Kádr Slavie stále prochází "totální" přeměnou. Trenér Trpišovský na úkor "totálního" fotbalu "totálně" rozsekal na podzim nejlépe fungující obranu v lize. V Edenu to v neděli vypadalo na "totální" zmatení a sešívaní doma prohráli se Zlínem 1:2.

Otázkou je, proč slávisté doma, proti týmu s nejhorší jarní formu, nastoupili se šesti defenzivními hráči. Proč nastoupil Mingazov, který dostal šanci naposledy v Jihlavě a tehdy ho stejně jako nyní kouč stáhl už o půli. A proč se Slavia nedokáže proti Zlínu prosadit kombinačně a musí hrát od začátku nakopávané balony.

Z prvního ligového vítězství se po návratu na lavičku mohl radovat i Vlastimil Petržela. A se závěrečným hvizdem po svém zareagoval na obvinění z rasismu, které chudák schytal po zápase s Plzní. Opavský Joel Kayamba dokonce zkušeného kouče nazval králem rasistů.

Po utkání v Edenu však Petržela juchal se středopolařem Ibrahimem Traorém v náručí a jasně deklaroval, že hráče nerozlišuje podle barvy pleti, ale že za jeho nešťastný výrok mohl prostý výpadek paměti, když si nevzpomněl na jméno svého svěřence Bijimineho.

Červenobílé ještě čeká náročný boj o druhé místo. Ale slávistický management už pracuje na posílení sestavy pro boje v evropských pohárech. Do Edenu má podle všeho nakročeno útočník Davis Ikaunieks, ale největší přestupová bomba má vybuchnout po sparťanském vzoru.

Slavia se podle rumunských médií zajímá o Constantina Budeska, ofenzivního záložníka z bývalé Steauy Bukurešť, jehož hodnota činí 3 miliony eur na cent přesně. A jak se vyjádřil šéf FCSB Gigi Becali, kdo složí výstupní klauzuli, může si technického záložníka odvést. Klidně i Slavia.

Když se k němu přidají sparťanští Rumuni Nita, Vatajelu a Stanciu, rumunský nároďák tak pomalu může mít srazy v Praze. Jen je škoda zbouraného Hotelu Praha, jedno ideální místo tak odpadá.

Už se nás nikdo nebojí, vědí sparťané. Kondice? Testy kluci neměli špatné, tvrdí Hapal Už se nás nikdo nebojí, vědí sparťané. Kondice? Testy kluci neměli špatné, tvrdí Hapal Čtěte zde

Když už jsme u Sparty, její další popřestávkový kolaps už začíná být běžnou záležitostí. Svěřenci trenéra Hapala holt musí příště v první půli pořádně zamakat, aby si vytvořili dostatečný náskok. Jenže ani tři góly nemusí stačit, jak se sami přesvědčili v domácím derby.

Sparťanští fanoušci už vzpomínají na italského kouče Andreu Stramaccioniho. Sice napůl z legrace, ale i tak je to bizarní. Letenští v Teplicích přidali pátou remízu v řadě a na ligovou příčku zaručující předkolo Evropské ligy jim scházejí už čtyři body.

Podle trenéra Hapala existuje řada teorií, proč sparťané odevzdávají utkání, ve kterých vedou. Nejčastěji se mluví o fyzičce, ale nejblíže pravdě je Michal Sáček, podle nějž potíže nevězí v nohou, ale v hlavách.

"Dřív se nás soupeři báli. Teď mi přijde, že tomu tak není," posteskl si po remíze v Teplicích.

reklama