reklama

Komentář: Remíza v derby je selháním Sparty. Mdlou Slavii měla dorazit

Smutek Sparty v derby Sparta - Slavia. Smutek Sparty v derby Sparta - Slavia. autor: Milan Kammermayer
Chceme ukázat, že jsme lepší než Slavia. Smělé hlasy zněly z Letné před nedělním 290. derby. Když už jim ligová tabulka domnělou kvalitu odpírala, chtěli ji sparťané deklarovat alespoň ve vzájemném utkání. A nutno říct, že se jim to i povedlo.

Jako by borce v červenobílých dresech zchladily superlativy, které na ně v posledních týdnech pršely zleva zprava. Slavii to žalostně nešlo hlavně uprostřed zálohy - Traoré korunoval svůj špatný výkon zaviněnou penaltou, Hušbauer zase navázal na svou průměrnou formu z letošního podzimu.

Sparťané v neděli působili živěji, víc se rvali, prostě byli lepší. Obvzlášť skvělý výkon předvedl mladíček Tetteh, který vstřelil vyrovnávací gól a slavil ho tak spontánně, že z toho fotograf Aktuálně.cz málem sletěl ze židličky.

Mimochodem - pokud se zranění ghanského útočníka neukáže jako vážné, už aby sparťanský management začal shánět náhradu do útoku. Peněz na to bude mít v zimě pravděpodobně dost, Tetteh se na Letné zřejmě dlouho neohřeje.

Velmi dobře rozehraný zápas Sparta nedotáhla k vítězství. Slavii srazila dvěma brankami před půlí, navíc hosté se po pauze spíš než útočení věnovali vynuceným střídáním…

Jenže po odchodu Tetteha se Sparta stáhla, nepodržela míč a co víc, nechala rivala vyrovnat. Inkasovala hloupý gól, tak jako poněkolikáté v této sezoně. 

Z výsledné remízy tak budou mít největší radost v Plzni, která s pomocí všech svatých i těch méně svatých vydřela tři body v Ostravě. Do druhé skupiny spadá mimo jiné rozhodčí Zelinka, který po velkém sukcesu v pohárovém zápase v Plzni zasedl tentokrát k videu. A renomé si moc nevylepšil.

Fotbal nestál za nic, přiznal Trpišovský. Bod z Letné považuje za ztrátu Fotbal nestál za nic, přiznal Trpišovský. Bod z Letné považuje za ztrátu Čtěte zde

Baníkovci ovšem na střelu Filla, která hodně zaváněla gólem, či na neodpískanou druhou penaltu ani nežehrali. A správně, porážka padá na jejich vlastní vrub. Za tak mizerně kopnutou penaltu nebo neproměněnou šanci Šindeláře by se měly body snad ještě odečítat. Za trest, bez ohledu na jinak velmi dobrý výkon, který Ostrava proti mistrovi předvedla.

Zatímco Plzeň vyhrála v aktuální ligové sezoně už podeváté o gól a vyhřívá se v paprscích božské přízně, Bohemians podpora nadpřirozena na podzim chybí. Alespoň to tak popsal Martin Hašek po porážce s Teplicemi.

Kouč tím narážel především na velké množství zraněných hráčů. A když už je někdo zdravý, jako například Reiter, tak stejně netrénuje a spí v nemocnici. Proč? Před zápasem se jeho partnerce narodil syn…

To bylo derby: Remíza, která netěšila nikoho, VIP plné osobností i mlha na hřišti To bylo derby: Remíza, která netěšila nikoho, VIP plné osobností i mlha na hřišti Prohlédněte zde
reklama