reklama

Komentář: Slavia netančila, ale míří za titulem. Plzeňský polštář cupuje rudá mašina

AC Sparta Praha - SK Sigma Olomouc: Radost fotbalistů Sparty AC Sparta Praha - SK Sigma Olomouc: Radost fotbalistů Sparty autor: Milan Kammermayer
Že by bylo hotovo? Slavia nabrala na Plzeň devítibodový náskok a vypadá to, že drama se strhne spíše za ní: na druhé místo totiž mocně útočí jarní suverén z Letné.

Luxusní pozici má momentálně slávistický trenér Jindřich Trpišovský. I když nechal šest hrdinů pohárového večera odpočinout, sestava v Příbrami se tolik nelišila od té ideální.

Další facka v boji o titul. Plzeň marně doháněla a z Teplic odjíždí bez bodu Další facka v boji o titul. Plzeň marně doháněla a z Teplic odjíždí bez bodu Čtěte zde

To trenér Josef Csaplár měl horší starosti, když kvůli dohodě klubů nemohl postavit čtveřici Matoušek, Kingue, Mingazov i Chaluš. Nelogický zlozvyk příslušný českému fotbalovému prostředí však domácí nepoložil, naopak, probraná domácí uskupení s favoritem srdnatě bojovalo.

A kdyby Roman Květ potrestal chybu Alexe Krále, jenž při své oblíbené trefě klíční kostí tentokrát chybil a balon napálil loktem, mohl být závěr zápasu ještě zajímavý.  

K dramatické stíhačce se ale schyluje v boji o druhé místo. Sparta vyhrála šestý jarní zápas, a to díky zkratům olomouckých fotbalistů a pevným nervům Kangy, který proměnil dvě penalty v rozmezí pěti minut. Pro Hanáky velká škoda, na Letné předvedli velmi slušný výkon a vedení klubu se vyplácí, že nepodlehlo podzimní depresi a nevyhodilo trenéra Jílka.

Nicméně Sparta na jaře cení zuby jako Hladová zeď a z jedenáctibodové zimní duchny je už jen pětibodový polštářek, který musí plzeňského trenéra Vrbu bolestivě tlačit do zad. Schopný stratég má nyní k dispozici reprezentační přestávku, aby úřadujícího mistra po dvou porážkách stabilizoval a vrátil na tříbodovou normu.

Právě na jeho zkušenosti bude Plzeň v ligovém finiši sázet. Výkony viktoriánů totiž nejsou v této sezoně zrovna výstavní, a přestože se hodně psalo o personálních problémech v obraně, obhájci to spíš vrže v útoku.

Na to, že Plzeň nastřílela pouze šestatřicet gólů, je pětapadesát bodů ještě zlatých. O ofenzivní recesi svědčí i další ukazatele: v počtu střel jsou červenomodří až čtvrtí, v počtu útoků dokonce až jedenáctí… 

K elitní šestce se potichu, ale zaslouženě blíží Liberec. Zápas se Zlínem rozhodl Libor Kozák a trenér Hornyák si může mnout ruce, že se vedení klubu podařilo vyfouknout vytáhlého útočníka sousednímu Jablonci: devětadvacetiletý střelec si po svém návratu ze zahraničí připsal už čtvrtou trefu.

Jediné skutečné drama 25. kola se odehrálo v Ostravě, kde krátce po duelu s Mladou Boleslaví zkolaboval bývalý lídr baníkovského kotle. Záchranáři ho museli dokonce oživovat a až po použití defibrilátoru mu obnovili srdeční funkci.

Tenhle životní zápas nakonec dopadl vítězně a to tak, že se fanoušek zvedl a chtěl zamířit domů. Inu, Ostravsko je prostě kraj plný pořádných tvrďáků… 

Proměněné penalty Kangy a oslavný taneček. Tak Sparta udolala Sigmu Proměněné penalty Kangy a oslavný taneček. Tak Sparta udolala Sigmu Prohlédněte zde
reklama