reklama

Komise vytáhla vysoký trest. Baroš si za faul a vulgarity nezahraje pět zápasů

Viktoria Plzeň vs. Baník Ostrava (Baroš) Viktoria Plzeň vs. Baník Ostrava (Baroš) autor: Tomáš Liška
Dvouzápasový trest dostal za svůj faul i Nicolae Stanciu. Komise uznala chybu při vyloučení Falty z Olomouce, ale trest nezměnila.

Praha - Ostravský fotbalista Milan Baroš dostal za vyloučení v ligovém utkání se Slavií a následné vulgární reakce k rozhodčím zákaz startu v pěti zápasech. Disciplinární komise Ligové fotbalové asociace mu zároveň udělila pokutu 150 tisíc korun.

Šestatřicetiletý Baroš byl vyloučen v 15. minutě nedělního zápasu za tvrdý faul na Tomáše Součka, kterého ve výskoku zasáhl loktem. Po obdržení červené karty vulgárně urážel rozhodčí Berku a Proskeho. Ve středu se v prohlášení za své chování omluvil a odmítl, že by šel do souboje s cílem protihráče zranit.

"Mrzí mě, jak jsem reagoval, a chtěl bych se rozhodčím Ondřeji Berkovi a Zbyňkovi Proskemu za svá slova omluvit. Bohužel jsem neudržel emoce plynoucí z náročnosti zápasu a pocitu velké křivdy, s níž jsem se zkrátka v dané chvíli nedokázal vyrovnat," uvedl Baroš na klubových stránkách.

Komisi tím neobměkčil. Přísný trest dostal zejména za "zvlášť hrubé, urážlivé a hanlivé výroky" a také kvůli tomu, že za podobný přestupek byl potrestán v prosinci 2017 pokutou 100 tisíc.

"Po necelém roce se Milan Baroš dopustil obdobného přečinu vůči rozhodčím. Ve svém chování pokračoval i po vyloučení. Vzhledem k délce a rozsahu hráčova chování po udělení osobního trestu jsme vyhodnotili jeho přečin jako provedený zvlášť hrubým způsobem. Komise neshledala žádnou polehčující okolnost," řekl předseda komise Richard Baček.

Baroš, který na jednání komise dorazil a znovu se omluvil, trest přijal. Přijde kvůli němu o ligové zápasy proti Mladé Boleslavi, Karviné, Teplicím a Plzni, jedno utkání by si měl odpykat ve čtvrtém kole MOL Cupu.

Komentář: Blikanec Baroše. Baníkovci nevyhráli pro svého kapitána, ale jemu navzdory Komentář: Blikanec Baroše. Baníkovci nevyhráli pro svého kapitána, ale jemu navzdory Čtěte zde

LFA věří, že Barošův trest přiměje i ostatní hráče, aby se vyvarovali podobně urážlivého chování vůči rozhodčím. "Za tento paragraf mohl dostat Milan Baroš trest až na devět měsíců, takže nejde o exemplární trest. Komise se na tomto trestu ale shodla jednomyslně a považuje ho za adekvátní. Věříme, že je dostatečný i na to, že bude mít vliv i na zbytek ligy a že si takové chování už hráči nedovolí," řekl novinářům mluvčí LFA Štěpán Hanuš.

Trest obdržel i fotbalista Sparty Nicolae Stanciu po vyloučení za podražení soupeře mimo hru v utkání s Plzní. Hrát nesmí dva zápasy, přičemž polovinu distancu už si odpykal v poháru.

Jednozápasový trest dostal i olomoucký Šimon Falta, ačkoli komise rozhodčích označila jeho vyloučení v duelu s Libercem za chybu sudího. Disciplinárka ale vycházela ze zápisu o utkání. Změnit verdikt rozhodčího by mohla jen tehdy, pokud by šlo o zásadní pochybení například v totožnosti hráče.

"Musíme vycházet ze zápisu o utkání a ze zprávy delegáta FAČR. Disciplinárka nemůže být dalším rozhodčím. Pokud rozhodčí, a to navíc na základě videa, vyhodnotil situaci na vyloučení, respektujeme to. My bychom mohli zasáhnout pouze tehdy, pokud by došlo k zásadnímu pochybení rozhodčího, pokud by například potrestal jiného hráče nebo pokud by se žádné závadné jednání vůbec nestalo. To není tento případ," vysvětlil Baček.

Baroš se kaje. Útočník se omluvil za své chování i rozhodčím, na které vulgárně řval Baroš se kaje. Útočník se omluvil za své chování i rozhodčím, na které vulgárně řval Čtěte zde

Za teatrální gesta při utkání se Spartou dostal také důtku trenér Ostravy Bohumil Páník. Baník byl navíc potrestán za pyrotechniku během ligového duelu se Zlínem a musí zaplatit pokutu 41 tisíc korun.

Pokutu dvacet tisíc korun musí za nevhodné chování při duelu s Opavou uhradit trenér Slovácka Michal Kordula. Druholigovým Českým Budějovicím pak disciplinárka vyměřila trest 80 tisíc korun za řádění fanoušků během derby s Táborskem, které musí zaplatit 25 tisíc korun.

reklama