reklama

Komličenko může hrát. Disciplinárka mu prominula zbytek trestu za úder do Limberského obličeje

David Limberský hraje od zákroku Nikolaje Komličenka s maskou David Limberský hraje od zákroku Nikolaje Komličenka s maskou autor: Milan Kammermayer
Disciplinární komise Ligové fotbalové asociace vyhověla žádosti Mladé Boleslavi a podmínečně prominula Nikolaji Komličenkovi zbytek osmizápasového trestu za úder loktem do obličeje Davida Limberského z Plzně.

Praha - Ruský útočník Nikolaj Komličenko měl původně absentovat po zbytek podzimu, ale na poslední dva zápasy nově dostal jen podmínku. Může proto nastoupit už v pátek proti Dukle.

Rána pro obranu Plzně, Limberský musí na operaci Rána pro obranu Plzně, Limberský musí na operaci Čtěte zde

"Komise se rozhodla žádosti vyhovět a uložila zkušební dobu čtyři soutěžní utkání," uvedla v komuniké disciplinárka.

Komličenko byl na začátku října potrestán za úder loktem, kterým Limberskému způsobil zlomeninu v obličeji. Plzeňský obránce od té doby hraje s maskou. Šlo o druhý nejvyšší trest v historii české ligy. Delší distanc dostal pouze v květnu 2013 tehdy sparťanský útočník Léonard Kweuke, který hrubým faulem zlomil protihráči nohu a nesměl nastoupit ve 12 zápasech.

Osmizápasový trest udělila disciplinární komise za faul loktem rovněž Milanu Matulovi z Teplic v srpnu 2009, později mu byl distanc zmírněn na šest utkání. Stejně komise postupovala i nyní v Komličenkově případu.

Kvůli vyloučení v minulém kole nesmí o víkendu v lize nastoupit brněnský útočník Francis Koné a stoper Mladé Boleslavi Matěj Chaluš. Čtyři žluté karty vystavily stop Tomáši Pilíkovi z Brna, Janu Navrátilovi ze Slovácka a jabloneckému Michalu Trávníkovi.

reklama