reklama

Konec nejistoty. Novým trenérem Slavie je Šilhavý, oznámil šéf klubu Tvrdík

Jaroslav Šilhavý, nový trenér fotbalové Slavie. Jaroslav Šilhavý, nový trenér fotbalové Slavie. autor: ČTK
Fotbalová Slavia už má zase trenéra. Jak oznámil šéf klubu Jaroslav Tvrdík, jmenovalo vedení Slavie trenérem Jaroslava Šilhavého, dosud kouče Dukly.

Praha – Novým trenérem fotbalové Slavie se stal Jaroslav Šilhavý. Oznámil to šéf klubu vyznávajícího červenobílé barvy Jaroslav Tvrdík.

"Představenstvo SK Slavia Praha jmenovalo na návrh generálního ředitele pana Martina Kroba novým trenérem A-týmu pana Jaroslava Šilhavého," uvedl Tvrdík na sociální síti Twitter.

„Je pro mě obrovskou ctí, že budu trénovat klub s tak velkou tradicí a ambicemi,” uvedl nový trenér Jaroslav Šilhavý.

Slavia byla bez trenéra přesně týden, v pondělí 1. září odvolala z funkce Dušana Uhrina mladšího.

Jaroslav Šilhavý v této rozehrané sezoně dosud působil jako kouč týmu Dukla Praha. Jako hráč ve Slavii v letech 1990–93 působil.

Největším úspěchem jeho dosavadní trenérské kariéry je zisk mistrovského titulu na lavičce Slovanu Liberec v sezoně 2011/12. Následně se pak s mužstvem zpod Ještědu prosadil i v Evropské lize, v níž se probojoval až do vyřazovací jarní části.

Vedení slávistických tréninků by se Šilhavý měl chopit už v úterý. Složení jeho realizačního týmu se bude teprve dolaďovat.

Nevyšlo to s Kozlem, ani Zemanem. Se Šilhavým už ano

Slavia má titul, korunu střelců si rozdělí Škoda s Lafatou. Projděte si statistiky i výsledky ligy Slavia má titul, korunu střelců si rozdělí Škoda s Lafatou. Projděte si statistiky i výsledky ligy Prohlédněte zde

„Jaroslav Šilhavý je výborný trenér s mnoha úspěchy. Od začátku byl jedním z hlavních kandidátů na nástupce Dušana Uhrina. Chtěl bych poděkovat panu Šilhavému i Dukle za férová jednání,” uvedl Jaroslav Tvrdík, předseda představenstva Slavie, na klubovém webu.

V průběhu minulého týdne vyjednávala Slavia zprvu s Lubošem Kozlem, kterého mimochodem právě Šilhavý letos v létě vystřídal v roli kouče pražské Dukly. Kozel nyní vede reprezentační výběr do 18 let. A Slavii odmítl poté, co do médií prosákly detaily o probíhajících jednáních, včetně možných finančních podmínek jeho kontraktu.

Slávistická výprava se vydala i do Itálie za Zdeňkem Zemanem. Ani s někdejším koučem AS Řím či Lazia se ale červenobílí na spolupráci nedohodli.

Souhlas Jaroslava Šilhavého a také pražské Dukly, která ho musela z kontraktu uvolnit, už ovšem získali.

reklama