reklama

Další změna na ligových lavičkách. Ve Zlíně končí kvůli špatným výsledkům trenér Páník

Bohumil Páník, trenér Zlína Bohumil Páník, trenér Zlína autor: ČTK
Další ligový tým mění trenéra. Fotbalový klub ze Zlína odvolal kouče Bohumila Páníka kvůli špatným výsledkům, mužstvo přebírají asistenti.

Zlín - Bohumil Páník už není trenérem fotbalistů Zlína. Vedení momentálně devátého celku ligové tabulky jej dnes kvůli neuspokojivým výsledkům v jarní části sezony odvolalo a jedná o jeho nástupci. Tým dočasně převzali asistenti Jan Somberg a Jan Kameník, moravský klub ale dokončuje příchod zkušeného stratéga Vlastimila Petržely.

Zlín v minulém kole prohrál v Karviné vysoko 0:4, v úvodním jarním utkání doma remizoval s Duklou 1:1. Ševci v devíti venkovních zápasech nevyhráli a z posledních dvanácti kol porazili jen týmy ze spodku tabulky Jihlavu a Slovácko.

Jednašedesátiletému Páníkovi měla po této sezoně skončit smlouva. Zlínský tým vedl od prosince 2014, kdy ještě hrál druhou ligu. Pod jeho vedením se mužstvo po půlroce probojovalo do nejvyšší soutěže. Sezony mezi elitou ale mají ve zlínském podání podobný průběh, po skvělých podzimních výsledcích se mužstvu na jaře nedaří.

Loni dovedl Páník zlínské svěřence k vítězství v domácího poháru, což automaticky znamenalo postup do základní skupiny Evropské ligy. V ní Zlín v konkurenci Kodaně, Lokomotivu Moskva a Sheriffu Tiraspol získal dva body.

Páník v minulosti působil u mládeže v Sigmě Olomouc a Baníku Ostrava, vedl také polské týmy Nowy Dvor, Lech Poznaň, Miedž Legnica a Pogoň Štětín.

Zlín začal přípravu s posilou Vyhnalem. Manažer Grygera plánuje zúžit kádr Zlín začal přípravu s posilou Vyhnalem. Manažer Grygera plánuje zúžit kádr Čtěte zde

 

reklama