reklama

Už z nás mají v Plzni trochu strach, smál se Kadlec. Sparta chce s posilami titul i Ligu mistrů

Václav Kadlec se vrací do Sparty Václav Kadlec se vrací do Sparty autor: ČTK
Václav Kadlec přestoupil do Sparty z Midtjyllandu za rekordní sumu, která podle spekulací dvojnásobně převyšuje dosud nejdražší akvizici do české ligy. Pro Kadlece ale částka nehraje žádnou roli. Podle manažera Pavla Pasky byla jednání velmi složitá a zdlouhavá, ale nakonec Midtjylland vyšel Spartě vstříc.

Praha – Zdá se, že Sparta začíná novou éru. Fotbalový klub přivedl nejdražší posilu české ligové historie. Václav Kadlec přestoupil do pražského celku z dánského Midtjyllandu údajně za 73 milionů korun a ve čtvrtek na Letné podepsal čtyřletou smlouvu.

Zástupci Sparty ale na tiskové konferenci nechtěli výši částky komentovat. Potvrdili jen, že je opravdu největší příchod v historii ligy. "Je to zároveň asi trojnásobně vyšší investice, než dosavadní nejvyšší výdaj Sparty na jeden přestup,“ potvrdil generální manažer Sparty Adam Kotalík finanční náročnost operace.

Kadlec v Dánsku nebyl spokojený

"Pro mě je to výzva. Vím, že investice byla velká, stejně jako budou očekávání,“ komentoval svůj přesun sám Václav Kadlec. "Ale ta cena pro mě nemá žádnou roli,“ pokračoval čtyřiadvacetiletý reprezentant.

Kadlec se vrací do Sparty, stal se z něj nejdražší hráč ligy? Kadlec se vrací do Sparty, stal se z něj nejdražší hráč ligy? Čtěte zde

Motivací pro změnu měl více. "Nebyl jsem spokojený s osobním životem. Nechci hanit dánskou ligu, ale i zázemí, regenerace, tréninky a kvalita ligy byli na nižší úrovni než tady,“ popsal Kadlec důvody, proč se opět vrátil do Sparty.

Sparta možná nastoupí novou cestu. "Může být trend, že budeme nakupovat prověřenější hráče. Ale konkrétně nákup Václava Kadlece je naprosto mimořádný. Takové nebudeme realizovat každý rok. U něj jsme si jistí, že jsme investovali správně,“ řekl ředitel Sparty Kotalík.

Plzeň má strach

Přitom se zdálo, že v letním přestupovém okně Sparta spíše oslabí. Odešel nadějný útočník Patrik Schick, kterého následoval Ladislav Krejčí. Ze sestavy vypadl rebelující Timéoko Konaté a nakonec umožnili sparťané odejít i Jakubu Brabcovi. Jenže v posledních srpnových dnech přivedl klub vymodlené posily Tomáše Rosického a Václava Kadlece.

"Určitě je to nejsilnější mančaft, v jakém jsem tu hrál,“ hodnotil Kadlec. "Na reprezentačním srazu mi Honza Kopic říkal, že mají v Plzni trošku strach,“ vtipkoval.

Léto návratů završil David Luiz. Guardiola se zbavil nepohodlných, Balotelliho kariéra dál uvadá Léto návratů završil David Luiz. Guardiola se zbavil nepohodlných, Balotelliho kariéra dál uvadá Prohlédněte zde

"Je to signál fanouškům, sponzorům, hráčům i realizačnímu týmu, že chceme jednoznačně získat titul. A pokud chceme být úspěšní v Evropě, tak musíme mít kvalitu, což s sebou nese investice,“ vysvětlil velký nákup Kotalík.

A v létě do Ligy mistrů?

Václav Kadlec by se měl zařadit k tahounům ofenzivní síly Sparty. "Ví se o mě, že můžu hrát na více postech, což je moje výhoda.“ Naopak jednání o záložníkovi Bukurešti Hamrounovi zkolabovala. "Rozhodl se, že bude hostovat v Kataru. V jedné z variant přestupu figuroval i Konaté," komentoval Kotalík.

Kadlec se těší do týmu, ve kterém si zahraje i s Tomášem Rosickým. Podepsal smlouvu na čtyři roky. "Nikde ale není psáno, že nemůžeme Vaška za stejné nebo větší peníze znovu prodat,“ naznačil myšlenky sparťanského managementu Kotalík. V úvahách klubu hrál roli i možný přímý postup mistra do Ligy mistrů v následující sezóně. "Primární podnět to ovšem nebyl,“ ujistil.

Kadlec ukázal, proč z něj Sparta dělá nejdražšího hráče ligy. Každý se chtěl ukázat, řekl Kadlec ukázal, proč z něj Sparta dělá nejdražšího hráče ligy. Každý se chtěl ukázat, řekl Čtěte zde
reklama