reklama

Kováč prchne z Opavy a údajně znovu zamíří na Letnou. Tentokrát ovšem do Zlína

Radoslav Kováč Radoslav Kováč autor: Milan Kammermayer
Přestože v Opavě dostal smlouvu na tři roky, mise Radoslava Kováče ve Slezsku se naplní už po dvanácti měsících. Bývalý reprezentační obránce by mohl od nové sezony převzít fotbalový Zlín, který po nedávném odchodu Bohumila Páníka dojíždí sezonu s provizorními trenéry Janem Jelínkem a Davidem Hubáčkem.

Mužem číslo jedna byl pro zlínské funkcionáře Michal Bílek, bývalý reprezentační kouč ovšem kývl na nabídku Plzně. Ve spekulacích zaznívala jména Juraje Jarábka nebo Miloslava Machálka.

V Opavě nebudu jen někoho plácat po zádech, říká Kováč. Nejvíc ho inspiroval Ščasný V Opavě nebudu jen někoho plácat po zádech, říká Kováč. Nejvíc ho inspiroval Ščasný Čtěte zde

Podle zdrojů Aktuálně.cz ale Zlín od nové sezony převezme Radoslav Kováč: smlouva sice ještě není stvrzena podpisy, obě strany ale mají být blízko dohodě.

Na zlínské Letné by Kováče čekala náročná mise. Fastav devět ligových zápasů nevyhrál, špatnou bilanci odnesl kouč Bohumil Páník nuceným odchodem po remíze s Opavou minulý týden. Shodou okolností u druhé střídačky stál právě Radoslav Kováč.

Jednačtyřicetiletý trenér má smlouvu v Opavě na tři roky, jeho angažmá ale skončí už po dvanácti měsících. Jednak se slezský klub připravuje na druholigovou sezonu a výrazně osekává rozpočet, Kováč navíc zcela nerozdýchal odvolání sportovního ředitele a kamaráda Pavla Zavadila. Právě Zavadil, ještě jako hráč, hrál v Kováčově loňském příchodu do Opavy klíčovou roli.

Kováč je úspěšným českým reprezentantem, v národním dresu odehrál třicet zápasů. V roce 2005 slavil v rudém dresu mistrovský titul. Ve Spartě později působil dva a půl roku v roli asistenta, jeho nadřízenými byli mimo jiné italský kouč Andrea Stramaccioni či Zdeněk Ščasný.

V minulém roce převzal Opavu. O post hlavního trenéra se dělil s Aloisem Skácelem, protože stále nemá vyřešenou potřebnou trenérskou licenci.

reklama