reklama

Kozák jde do Liberce. Reprezentačního útočníka vyfoukl Slovan rivalovi z Jablonce

Takto vítali Libora Kozáka před časem v Bari. Teď ho jako posilu představí Liberec. Takto vítali Libora Kozáka před časem v Bari. Teď ho jako posilu představí Liberec. autor: Twitter
Útočník Libor Kozák posílí fotbalisty Liberce. Devětadvacetiletému bývalému reprezentantovi vypršela smlouva v italském druholigovém Livornu a dnes večer se připojí k severočeskému týmu na soustředění v Turecku. Slovan o tom informoval na svém webu.

O Kozáka usiloval i Jablonec, hráče se zkušenostmi z italské Serie A a anglické Premier League ale nakonec získal sousední Liberec. Tomu by měl pomoci zlepšit ofenzivu, kterou má Slovan po podzimu spolu s Olomoucí druhou nejhorší v lize.

Kozák se už připojil k týmu na probíhajícím soustředění v Turecku. "Jsme rádi, že že jsme do týmu přivedli útočníka s mnoha zkušenostmi ze Serie A, Premier League i české reprezentace. Věřím, že nám Libor pomůže s produktivitou a díky svým zkušenostem i mimo hřiště," uvedl sportovní ředitel Slovanu Zdeněk Koukal.

"Jsme velmi rádi, že jsme mohli přispět k návratu Libora Kozáka do českého fotbalu. Přes spoustu let strávených v zahraničí je Libor pořád hráčem, který ještě dlouhou dobu může rozdávat divákům radost svými góly," dodal Filip Zíka z agentury Global Sports, která hráče zastupuje.

"Nadšený a odhodlaný," tak se Libor Kozák cítí po příchodu do Slovanu. Podívejte se na rozhovor, který nám nový útočník #FCSL poskytl hned po svém příjezdu za novými spoluhráči: #Turecko2019

Zveřejnil(a) FC Slovan Liberec dne 23. January 2019

Kozák má na kontě osm startů a dva góly za reprezentační A-tým, naposledy si za národní celek zahrál v listopadu 2013. S fotbalem začínal v Opavě, odkud v 19 letech přestoupil do Lazia Řím. Následně hostoval v Brescii, poté se do klubu z italské metropole vrátil a v sezoně 2012/13 se stal nejlepším střelcem Evropské ligy.

V září 2013 Kozák přestoupil do Aston Villy, kde jeho kariéru přibrzdily zlomenina holenní i lýtkové kosti a následné potíže s kotníkem. V létě 2017 se vrátil do Itálie a působil v druholigových týmech Bari a naposledy Livornu, kde na podzim zasáhl do 11 soutěžních zápasů.

"S Liborem jsem byl osobně v kontaktu už asi minimálně dva týdny. Dotahovaly se věci, Libor potřeboval rozvázat smlouvu s Livornem. Zítra by se měl zapojit. Do pátku byl v tréninkovém procesu Livorna, nemá žádné tréninkové resty," řekl slovenský trenér Liberce Zsolt Hornyák.

"Libor viděl perspektivu v našem mužstvu. Hlavně doufám, že příchodem Libora jsme přivedli dobrého českého hráče, kvalitního útočníka a pomůže svými brankami mužstvu posunout se v tabulce výše," dodal Hornyák.

Liberec zároveň zkouší Belgičana Jasona Bourdouxheho. Sedmadvacetiletý záložník působí v nizozemském Emmenu, za který však v této sezoně neodehrál ani jeden ligový zápas. Testovaný hráč zasáhl do dnešního přípravného utkání s Neftči Baku.

Přestupy: Slavia pustila Zeleného, Karviná získala chorvatského reprezentanta Přestupy: Slavia pustila Zeleného, Karviná získala chorvatského reprezentanta Prohlédněte zde
reklama