reklama

Lafata musí doplatit milion na daních. Fotbalista není živnostník, rozhodl soud

David Lafata. David Lafata. autor: Milan Kammermayer
Fotbalista pražské Sparty David Lafata musí podle serveru iDnes.cz doplatit na dáních a penále milion korun. Rozhodl o tom krajský soud v Českých Budějovicích. Lafata se proti rozsudku odvolal ke kasačnímu soudu.

Praha – Útočník fotbalové Sparty David Lafata musí doplatit finančnímu úřadu milion korun. Rozhodl o tom krajský soud v Českých Budějovicích, jak informoval dnes server iDnes.cz

Lafatovi tak neprošla obvyklá klička profesionálních sportovců, kteří se při podání daňového přiznání označí za živnostníky a využijí výhodnější živnostenský paušál. Podle soudu se ale nejedná o živnost, nýbrž svobodné povolání, které má výdajové paušály o poznání méně výhodné.

Bývalé tenisové jedničce Kuertenovi hrozí trest za daňové úniky Bývalé tenisové jedničce Kuertenovi hrozí trest za daňové úniky Čtěte zde

Pokutu a penále ve výši jednoho milionu korun vyměřily Lafatovi soudy za období mezi lety 2011 až 2013, kdy si měl při angažmá v Jablonci a Spartě vydělat přibližně 16,6 milionu korun. Do státní kasy přitom odvedl 1,185 milionu.

Lafata se proti verdiktu odvolal ke kasačnímu soudu, kam podal stížnost. Ta ale nemá odkladný účinek. Podle informací deníku se nyní o doplatek na daních soudí více než dvě desítky dalších sportovců, verdikt se ale týká stovek až tisíců sportovců.

Pracovně-právní vztahy profesionálních sportovců by měla definitivně vyřešit připravovaná novela ministerstva školství.

reklama