Léčba Horváthem zabírá, Příbram vyhrála v Olomouci. Liberci pomohl zkrat Kadlece

Pavel Horváth. Pavel Horváth. autor: ČTK
Fotbalisté Příbrami v dnešním utkání 26. kola první ligy ukončili jarní střelecký půst a po výhře 2:1 v Olomouci opustili poslední místo tabulky. Liberec v samotném závěru otočil domácí zápas proti Slovácku, když hrál celý druhý poločas proti oslabenému soupeři. Zlín vydřel remízu proti Ostravě.

Sigma v Příbrami sice vedla díky Lukáši Julišovi, ale ještě v prvním poločase srovnal Emmanuel Antwi, po přestávce dokonal obrat Matěj Polidar a Středočeši se dočkali tří bodů po 18 zápasech. Venku dokonce bodovali v sezoně vůbec poprvé.

Sparta stále kupuje hvězdy, ale každý půlrok řeší, že nemá hráče, říká Hašek Sparta stále kupuje hvězdy, ale každý půlrok řeší, že nemá hráče, říká Hašek Čtěte zde

Sigma natáhla sérii bez vítězství na čtyři utkání a v neúplné tabulce jí patří desáté místo, které jako poslední zaručuje účast ve skupině o Evropu. Od jedenáctých Bohemians 1905, kteří mají o zápas méně, dělí Sigmu tři body.

Příbram naopak i ve druhém utkání po koronavirové pauze bodovala, když první výhrou po 18 kolech navázala na středeční remízu 0:0 s Ostravou, při které si na lavičce odbyl debut nový trenér Pavel Horváth. Středočeši navíc poprvé v sezoně bodovali venku a díky skóre se posunuli na předposlední místo. Poslední Opava má však zápas k dobru.

Zlín remizoval doma s Baníkem Ostrava 1:1. Hosty poslal do vedení v 5. minutě nádhernou ránou do šibenice Adam Jánoš a zaznamenal tak svoji první trefu v tomto ligovém ročníku. Za domácí vyrovnal v samotném závěru Adnan Džafič.

Baník tak remizoval i podruhé po koronavirové přestávce, naopak Fastav po předchozích domácích prohrách uhrál alespoň bod, na jaře teprve druhý.

Líberec díky dvěma gólům v samém závěru utkání porazil doma Slovácko 3:1. Hosté vedli po trefě Tomáše Zajíce, ale za domácí srovnal z penalty Kamso Mara. V nastavení první půle uviděl červenou kartu hostující obránce Michal Kadlec, který se ohnal po Kuchtovi.

Slovan využil přesilovku až v 90. minutě, kdy mu vystřelil vítězství Martin Koscelník. Pojistku přidal v nastavení Michal Beran, který se v 19 letech trefil v lize poprvé. Severočeši vyhráli po koronavirové pauze druhé ze tří kol a upevnili si čtvrté místo, Slovácko zůstalo šesté.

26. kolo první fotbalové ligy:

Sigma Olomouc - 1. FK Příbram 1:2 (1:1)

Branky: 38. Juliš - 42. Antwi, 51. Polidar. Rozhodčí: Rejžek - Kotalík, Pečenka. ŽK: Houska, Daněk, Radoslav Látal, Vepřek (všichni Olomouc). Bez diváků.

Olomouc: Mandous - Sladký (59. Zahradníček), Beneš, Jemelka, Vepřek - Hála (46. González), Houska, Breite (70. Daněk), Chytil (70. Yunis), Falta, Juliš. Trenér: Radoslav Látal.

Příbram: Melichar - Kvída (78. Škoda), Kingue, Dramé, Nový - Antwi (59. Pazdera), Tregler, Soldát, Zorvan (84. Pinc), Rezek - Polidar (83. Šašinka). Trenér: Horváth.

Slovan Liberec - 1. FC Slovácko 3:1 (1:1)

Branky: 44. Mara z pen., 90. Koscelník, 90.+3 Beran - 29. Zajíc. Rozhodčí: Dubravský - Hájek, Kříž. ŽK: Mara, Rondič - Juroška, Hofmann. ČK: 45.+3 Kadlec (Slovácko). Bez diváků.

Liberec: Nguyen - Koscelník, Kačaraba, Karafiát, Mikula - Alibekov (89. Mashike Sukisa), Mara - Malinský, Baluta (58. Beran), Zeman (76. Hromada) - Kuchta (58. Rondič). Trenér: Hoftych.

Slovácko: Trmal - Juroška, Hofmann, Kadlec, Divíšek - Sadílek, Daníček - Kohút (63. Petržela), Dvořák (46. Havlík), Navrátil (73. Zahustel, 89. Kalabiška) - Zajíc (63. Jurečka). Trenér: Svědík.

Fastav Zlín - Baník Ostrava 1:1 (0:1)

Branka: 90. Džafič - 5. Jánoš. Rozhodčí: Machálek - Lakomý, Dohnálek - Houdek (video). ŽK: Cedidla, Janetzký, Poznar, Conde, Pedro - Fillo, Fleišman Stronati. Bez diváků.

Zlín: Dostál - Cedidla (74. Matejov), Buchta, Simerský, Jiráček - Fantiš (46. Džafič), Hlinka, Conde (77. Pedro), Čanturišvili (68. Ikaunieks) - Janetzký (46. Jawo), Poznar. Trenér: Páník.

Ostrava: Laštůvka - Pokorný, Svozil, Stronati - Fillo, Jánoš, Hrubý (73. Šašinka), Jirásek (87. Procházka), Fleišman - De Azevedo (55. Reiter), Smola (73. Baroš). Trenér: Kozel.