Léčba Horváthem zabírá, Příbram vyhrála v Olomouci. Liberci pomohl zkrat Kadlece

Aktualizováno 30. 5. 2020 18:04
Fotbalisté Příbrami v dnešním utkání 26. kola první ligy ukončili jarní střelecký půst a po výhře 2:1 v Olomouci opustili poslední místo tabulky. Liberec v samotném závěru otočil domácí zápas proti Slovácku, když hrál celý druhý poločas proti oslabenému soupeři. Zlín vydřel remízu proti Ostravě.
Pavel Horváth.
Pavel Horváth. | Foto: ČTK

Sigma v Příbrami sice vedla díky Lukáši Julišovi, ale ještě v prvním poločase srovnal Emmanuel Antwi, po přestávce dokonal obrat Matěj Polidar a Středočeši se dočkali tří bodů po 18 zápasech. Venku dokonce bodovali v sezoně vůbec poprvé.

Sigma natáhla sérii bez vítězství na čtyři utkání a v neúplné tabulce jí patří desáté místo, které jako poslední zaručuje účast ve skupině o Evropu. Od jedenáctých Bohemians 1905, kteří mají o zápas méně, dělí Sigmu tři body.

Příbram naopak i ve druhém utkání po koronavirové pauze bodovala, když první výhrou po 18 kolech navázala na středeční remízu 0:0 s Ostravou, při které si na lavičce odbyl debut nový trenér Pavel Horváth. Středočeši navíc poprvé v sezoně bodovali venku a díky skóre se posunuli na předposlední místo. Poslední Opava má však zápas k dobru.

Zlín remizoval doma s Baníkem Ostrava 1:1. Hosty poslal do vedení v 5. minutě nádhernou ránou do šibenice Adam Jánoš a zaznamenal tak svoji první trefu v tomto ligovém ročníku. Za domácí vyrovnal v samotném závěru Adnan Džafič.

Baník tak remizoval i podruhé po koronavirové přestávce, naopak Fastav po předchozích domácích prohrách uhrál alespoň bod, na jaře teprve druhý.

Líberec díky dvěma gólům v samém závěru utkání porazil doma Slovácko 3:1. Hosté vedli po trefě Tomáše Zajíce, ale za domácí srovnal z penalty Kamso Mara. V nastavení první půle uviděl červenou kartu hostující obránce Michal Kadlec, který se ohnal po Kuchtovi.

Slovan využil přesilovku až v 90. minutě, kdy mu vystřelil vítězství Martin Koscelník. Pojistku přidal v nastavení Michal Beran, který se v 19 letech trefil v lize poprvé. Severočeši vyhráli po koronavirové pauze druhé ze tří kol a upevnili si čtvrté místo, Slovácko zůstalo šesté.

26. kolo první fotbalové ligy:

Sigma Olomouc - 1. FK Příbram 1:2 (1:1)

Branky: 38. Juliš - 42. Antwi, 51. Polidar. Rozhodčí: Rejžek - Kotalík, Pečenka. ŽK: Houska, Daněk, Radoslav Látal, Vepřek (všichni Olomouc). Bez diváků.

Olomouc: Mandous - Sladký (59. Zahradníček), Beneš, Jemelka, Vepřek - Hála (46. González), Houska, Breite (70. Daněk), Chytil (70. Yunis), Falta, Juliš. Trenér: Radoslav Látal.

Příbram: Melichar - Kvída (78. Škoda), Kingue, Dramé, Nový - Antwi (59. Pazdera), Tregler, Soldát, Zorvan (84. Pinc), Rezek - Polidar (83. Šašinka). Trenér: Horváth.

Slovan Liberec - 1. FC Slovácko 3:1 (1:1)

Branky: 44. Mara z pen., 90. Koscelník, 90.+3 Beran - 29. Zajíc. Rozhodčí: Dubravský - Hájek, Kříž. ŽK: Mara, Rondič - Juroška, Hofmann. ČK: 45.+3 Kadlec (Slovácko). Bez diváků.

Liberec: Nguyen - Koscelník, Kačaraba, Karafiát, Mikula - Alibekov (89. Mashike Sukisa), Mara - Malinský, Baluta (58. Beran), Zeman (76. Hromada) - Kuchta (58. Rondič). Trenér: Hoftych.

Slovácko: Trmal - Juroška, Hofmann, Kadlec, Divíšek - Sadílek, Daníček - Kohút (63. Petržela), Dvořák (46. Havlík), Navrátil (73. Zahustel, 89. Kalabiška) - Zajíc (63. Jurečka). Trenér: Svědík.

Fastav Zlín - Baník Ostrava 1:1 (0:1)

Branka: 90. Džafič - 5. Jánoš. Rozhodčí: Machálek - Lakomý, Dohnálek - Houdek (video). ŽK: Cedidla, Janetzký, Poznar, Conde, Pedro - Fillo, Fleišman Stronati. Bez diváků.

Zlín: Dostál - Cedidla (74. Matejov), Buchta, Simerský, Jiráček - Fantiš (46. Džafič), Hlinka, Conde (77. Pedro), Čanturišvili (68. Ikaunieks) - Janetzký (46. Jawo), Poznar. Trenér: Páník.

Ostrava: Laštůvka - Pokorný, Svozil, Stronati - Fillo, Jánoš, Hrubý (73. Šašinka), Jirásek (87. Procházka), Fleišman - De Azevedo (55. Reiter), Smola (73. Baroš). Trenér: Kozel.