reklama

Legendární Zeman fotbalovou Slavii trénovat nebude. Hledá se dál

Zdeněk Zeman se Slavií jednal, ale na spolupráci se s jejími zástupci nakonec nedomluvil Zdeněk Zeman se Slavií jednal, ale na spolupráci se s jejími zástupci nakonec nedomluvil autor: Aktuálně.cz
Novým koučem Slavie se nestane Zdeněk Zeman, někdejší trenér AS Řím či Lazia. Místo kouče červenobílého klubu zůstává stále neobsazené.

Praha – Sen fanoušků o příchodu Zdeňka Zemana do pražské Slavie se nenaplní. Stejně jako ten předchozí, spojený se jménem Luboše Kozla. Klub vyznávající červenobílé barvy hledá trenéra dál.

Slavia má titul, korunu střelců si rozdělí Škoda s Lafatou. Projděte si statistiky i výsledky ligy Slavia má titul, korunu střelců si rozdělí Škoda s Lafatou. Projděte si statistiky i výsledky ligy Prohlédněte zde

Výprava Slavie se do Itálie za slavným trenérem českého původu Zdeňkem Zemanem skutečně vypravila, k dohodě ale nakonec tato jednání nevedla. Jako první přinesl zprávu o neúspěchu jednání se Zemanem efotbal.cz, dnes ji deníku Aktuálně.cz dva zdroje potvrdily. Důvody toho, proč se Slavia se slavným koučem nedohodla, však oba zdroje specifikovat odmítly.

Zdeňku Zemanovi je 69 let, do Itálie odešel z Československa po sovětské okupaci v roce 1969. Proslavil se jako vyznavač mimořádně ofenzivního herního stylu. Vedl mimo jiné týmy AS Řím, Lazia, Neapole či Fenerbahce. V uplynulé sezoně trénoval švýcarské Lugano. Teď byl volný, smlouvou nikde vázán není. Ale se Slavií se nedomluvil.

V minulosti se o něm několikrát spekulovalo jako o možném trenérovi české fotbalové reprezentace, ovšem především mezi fanoušky a v médiích, z vedení asociace nikdy osloven nebyl. Svého času o něm uvažovala jakožto o nástupci Pavla Vrby i Viktoria Plzeň, i tehdy však tyto rozhovory vyzněly do ztracena.

Slavia je bez trenéra od minulého pondělí, kdy došlo k odvolání Dušana Uhrina mladšího. Následně zkrachovala jednání s Lubošem Kozlem, koučem reprezentační 18, do polských Gliwic se vrátil Radoslav Látal, nyní vyprchala varianta Zeman. Co dál?

"Jednání s adepty na post trenéra nebudeme v tuto chvíli nijak komentovat," řekl dnes Michal Býček, mluvčí Slavie.

Od začátku se spekuluje o Martinu Ševelovi, kouči Trenčína, svého mocného západočesko-strahovského zastánce má údajně i varianta s Karlem Krejčím, ale na ni prý vedení Slavie příliš neslyší.

Vyloučit vůbec nelze variantu, že Slavia nakonec vše vyřeší z vlastních zdrojů, například prostřednictvím šéfa akademie Jiřího Plíška, v zákulisí padlo i jméno trenéra juniorky Pavla Řeháka. K dispozici jsou i další červenobílí patrioti Miroslav Beránek či František Cipro.

Nelze prý ovšem vyloučit ani nějaké úplné překvapení.

Facebooková stránka autora: Luděk Mádl - Aktuálně.cz

reklama