reklama

Liga o víkendu znovu nezačne. Fotbal čeká na kladnou odpověď ministerstva

Ilustrační obrázek, Nemanja Kuzmanovič z Baníku a pardubický Tomáš Solil. Ilustrační obrázek, Nemanja Kuzmanovič z Baníku a pardubický Tomáš Solil. autor: ČTK
Ligová fotbalová asociace (LFA) definitivně vyloučila možnost, že se o nadcházejícím víkendu opět rozběhne první liga, přerušená kvůli zhoršené koronavirové situaci v zemi. LFA uvedla, že stále nedostala od ministerstva zdravotnictví kladnou odpověď na žádost o výjimku.

Zástupci fotbalu a hokeje jednali o možném znovuzahájení nejvyšších soutěží a věřili, že by se mohlo začít opět hrát už o víkendu. LFA požádala o výjimku už minulé pondělí. Situaci ale zkomplikovala aféra ministra zdravotnictví Romana Prymuly, který se zúčastnil schůzky v uzavřené restauraci, kvůli čemuž ve funkci skončí. Prymula je připraven rezignovat, jakmile bude mít nástupce.

Předseda LFA Dušan Svoboda už v pondělí vyjádřil obavy, že první liga o tomto víkendu ještě nezačne, což dnes potvrdil výkonný ředitel asociace Tomáš Bárta. "Bohužel jsme přes opakované urgence do dnešního dne neobdrželi od ministerstva zdravotnictví kladnou odpověď na žádost o stanovení podmínek pro možnost odehrání 7. kola Fortuna:Ligy o nadcházejícím víkendu," uvedl Bárta v tiskové zprávě.

Od soboty 31. října do pondělí 2. listopadu se neodehraje 7. kolo první fotbalové ligy a ve středu 4. listopadu nepřijde na řadu ani 7. kolo druhé ligy. Zápasy nejvyšší soutěže se v Česku naposledy hrály 4. října.

Soutěže nezačnou dřív než 7. listopadu. "Ligová fotbalová asociace bude i nadále ve spolupráci s Národní sportovní agenturou intenzivně jednat s ministerstvem zdravotnictví i celou Vládou ČR o tom, za jakých podmínek by bylo i za stávajících opatření státních autorit možné znovu obnovit profesionální fotbalové soutěže v co nejdřívějším možném termínu," uvedla LFA v tiskovém prohlášení.

Fotbalisté na rozdíl od hokejistů nemají omezenou přípravu a nadále ve venkovních prostorech mohou trénovat v obvyklém počtu. Liberec, Slavia a další pražský klub Sparta mohou hrát v základních skupinách Evropské ligy, díky výjimkám i na svých domácích stadionech.

reklama