reklama

LFA schválila Chovance jako kandidáta na předsedu komise sudích

Jozef Chovanec Jozef Chovanec autor: Jakub Šafránek
Bývalý fotbalový reprezentant a trenér by měl být jmenován do funkce na čtvrtečním zasedání výkonného výboru Fotbalové asociace ČR.

Praha - Ligová fotbalová asociace dnes jednomyslně schválila Jozefa Chovance coby kandidáta na předsedu komise rozhodčích pro profesionální soutěže. Bývalý fotbalový reprezentant a trenér by měl být jmenován do funkce na čtvrtečním zasedání výkonného výboru Fotbalové asociace ČR.

"Na návrh předsedy FAČR podpořil dnes Ligový výbor LFA jednomyslně kandidáta FAČR Jozefa Chovance na předsedu nové Komise rozhodčích FAČR," uvedla LFA v prohlášení po dnešním zasedání, na kterém jim Chovance jako kandidáta prezentoval předseda FAČR Martin Malík.

Nová komise rozhodčích bude nyní předmětem čtvrtečního jednání výkonného výboru FAČR. Vzhledem k tomu, že Chovanec byl navržen právě výborem na minulém zasedání, lze očekávat, že jeho schválení bude jen formalitou.

Osmapadesátiletý Chovanec patří mezi československé fotbalové legendy. Získal osm ligových titulů se Spartou a dva nizozemské tituly s PSV Eindhoven. Odehrál i 52 zápasů za československou reprezentaci. Jako trenér přidal na lavičce Sparty další dva tituly, národní tým vedl v letech 1998 až 2001 a startoval s ním na mistrovství Evropy 2000. Trénoval také Příbram, Ružomberok, Slovan Bratislava či Krasnodar.

reklama