reklama

Liberec dál prodává, teď už i zraněné hráče. Hovorka se vrátí do Sparty

David Hovorka. David Hovorka. autor: Milan Kammermayer
Pražský klub se na svého odchovance rozhodl využít klauzuli o zpětném odkupu.

Praha - Fotbalová Sparta by měla z Liberce získat zpátky obránce Davida Hovorku. Pražský klub se na svého odchovance rozhodl využít klauzuli o zpětném odkupu. Třiadvacetiletý stoper je však po operaci kolena a v jarní části sezony si zřejmě nezahraje.

"Sparta nás informovala o tom, že bude chtít využít klauzuli o zpětném odkupu hráče, která je ve smlouvě," řekl ČTK tiskový mluvčí Slovanu Lukáš Váňa. Sparta podle médií zaplatí za kladenského rodáka pět milionů korun.

Hovorka odešel ze Sparty do Liberce v létě 2015 a pod trenérem Jindřichem Trpišovským, který ho vedl i během hostování na Žižkově, si vybojoval pevné místo v základní sestavě. V listopadovém utkání Evropské ligy na hřišti Fiorentiny si však poranil přední zkřížený vaz v koleně a čeká ho dlouhá pauza.

Letenský klub už během zimní přestávky získal španělského ofenzivního hráče Néstora z Dukly a rumunského krajního obránce Bogdana Vatajelua z celku Universitatea Craiova.

Naopak Hovorka bude další velkou ztrátou pro Liberec, který už opustili jiný klíčový střední obránce Lukáš Pokorný (Montpellier) a univerzál Jan Sýkora (Slavia).

Daří se mladíkům v Itálii, Kadeřábek i Darida bojují v Německu o Ligu mistrů a Pekhart se rozstřílel Daří se mladíkům v Itálii, Kadeřábek i Darida bojují v Německu o Ligu mistrů a Pekhart se rozstřílel Prohlédněte zde
reklama