Liberec i bez ofenzivních hvězd přehrál Ostravu. V tabulce už je čtvrtý

27. 6. 2020 22:18
Fotbalisté Liberce porazili ve třetím kole ligové nadstavby ve skupině o titul Ostravu 2:1. Slovan poslal v 76. minutě do vedení Jakub Pešek a v 85. minutě přidal pojistku Kamso Mara, v závěru nastavení už jen snížil z penalty Patrizio Stronati.
Taras Kačaraba a Martin Zeman slaví vítězství Liberce nad Ostravou.
Taras Kačaraba a Martin Zeman slaví vítězství Liberce nad Ostravou. | Foto: ČTK

Liberec vyhrál po pěti kolech a dobře se naladil na středeční domácí finále poháru se Spartou. Slovan v neúplné tabulce poskočil na čtvrté místo a má jistotu, že skončí před Ostravou.

Naopak Baník v nadstavbě i potřetí prohrál a zůstala mu jen teoretická šance na účast v evropských pohárech.

Do hlediště se při limitu 5000 osob a vzhledem k dalším omezením kvůli novému koronaviru dostalo 2488 diváků a mezi nimi nechybělo pár hostujících fanoušků. V Liberci začala před utkáním bouřka a v první půli se hrálo za stálého deště.

Ostrava sice více držela míč, ale šance si vytvářel Liberec. Hrozil především Kuchta, který byl pro Baník hlavní útočnou hrozbou při absenci domácí ofenzivních opor Malinského s Balutou. Severočechům kvůli žlutým kartám scházel i hlavní kouč Hoftych, jenž sledoval zápas z hlediště.

První velkou možnost měl Kuchta v 11. minutě, kdy zblízka trefil jen Laštůvku. Hostující gólman vyhrál souboj s Kuchtou i v 37. minutě, kdy útočníkův oblouček dokázal lehce přizvednout na břevno. O chvíli později si pak Laštůvka poradil s Kuchtovou technickou střelou.

Kouč Baníku Kozel v poločase dvakrát střídal a poslal na trávník Smolu s uzdraveným De Azevedem, který si připsal jubilejní 100. start v české lize. Jako první ale znovu zahrozili domácí, po akci mladíka Berana Pešek v dobré pozici ve vápně minul.

Slezané, kteří potřebovali k oživení nadějí na účast v evropských pohárech zvítězit, se v druhé půli nemohli dostat do tempa a dál hrozili spíše domácí. Beran v 65. minutě minul, v 76. minutě však už Liberec slavil. Po chybě v hostující obraně se otevřel prostor před Peškem a jeho tečovaná střela zpoza vápna zapadla k tyči. Záložník Slovanu skóroval pošesté v ligové sezoně.

V 85. minutě přidal Liberec pojistku. Zemanův centr z přímého kopu se odrazil přímo před Maru a ten zblízka hlavou nezaváhal.

Baník se dočkal snížení až příliš pozdě. Ve čtvrté minutě nastavení zahrál Mikula ve vlastním vápně rukou a sudí Proske po zhlédnutí záznamu na videu nařídil penaltu, kterou Stronati o dvě minuty později s přehledem proměnil.

3. kolo nadstavby první fotbalové ligy - skupina o titul:

Slovan Liberec - Baník Ostrava 2:1 (0:0)

Branky: 76. Pešek, 85. Mara - 90.+6 Stronati z pen. Rozhodčí: Proske - Hrabovský, Dresler - Houdek (video). ŽK: Kuchta, Koscelník - Lalkovič, Potočný, Smola. Diváci: 2488 (limit 5000 osob na stadionu).

Liberec: Knobloch - Koscelník (90.+4 Dvořák), Kačaraba, Karafiát, Mikula - Mara, Hromada - Zeman (90.+4 Černický), Beran (79. Michal), Pešek (79. Fukala) - Kuchta (72. Rondič). Trenér: Medynský.

Ostrava: Laštůvka - Procházka, Svozil (64. Kaloč), Stronati - Reiter (63. Buchta), Jirásek, Jánoš, Lalkovič (46. De Azevedo), Fleišman - Šašinka (46. Smola), Potočný (75. Drozd). Trenér: Kozel.